Teknik direktör Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda kadrosunu güçlendirmek için çalışmalarda bulunan Siyah-Beyazlılar, birçok isim konusunda atak yapsa da Emrecan Bulut dışında bir takviye yapamamıştı. En az 3 transferin Almanya kampına yetişmesini isteyen teknik direktör Şenol Güneş’in talebini karşılamak için yoğun çaba sarf eden idareciler, Dusan Tadic’in Fenerbahçe’ye kaptırılması sonrasında hücum hattını yeni bir isimle güçlendirmek için düğmeye bastı.

Temaslara başlandı

Son olarak gündeme gelen ismin, Portekiz ekibi Braga’dan Ricardo Horta olduğu kaydedildi. 28 yaşındaki 1,73’lük sol forveti kiralık olarak kadrosuna katmak isteyen Kara Kartal’ın, Braga’yla temaslara başladığı bildirildi.

Piyasa değeri 20 milyon Euro

Kariyerinde daha önce Benfica ve Malaga gibi kulüplerde de forma giyen Horta, sol forvet bölgesine ek olarak sağ kanat ve ikinci santrfor olarak görev alabiliyor. Piyasa değeri 20 milyon Euro olan tecrübeli futbolcu, Portekiz Milli Takımı’nda da görev yapıyor.

Satın alma opsiyonu olacak

Beşiktaş’ın, Horta için yapacağı kiralama teklifine satın alma opsiyonu da ekleyeceği ve bu doğrultuda görüş alış verişinin sürdüğü ifade edildi. Braga’nın kaptanlığını yapan başarılı isim, geçen sezon takımıyla 45 karşılaşmaya çıkıp 16 gol ve 10 asistlik performans ortaya koymuştu.

Kaynak: Fanatik