Futbolda takım düzeni çok önemli. Yapılan takım içi değişiklikler Siyah Beyazlıların ilk yarıda örneğini gördüğümüz üzere, bazı sıkıntıları da ortaya çıkarıyor.

Beşiktaş’ın takım savunması konusunda ciddi problemleri var ve bu sorun giderek büyüyor. Hatta her hafta giderek derinleşecek gibi görünüyor.  Düzenini bulamamış savunma, tüm rakipleri cesaretlendiriyor.

Takımın savunmada çok pozisyon vermiş olması, orta alanı ilk 45 dakikada  gerektiği şekilde kontrol edememiş olması oyunu zorladı. 

Şenol Güneş, ikinci yarının başında ufak bir  değişiklik  ile  klasik düzenine döndü. Bu da etkili bir Beşiktaş baskısı ortaya çıkarttı ve gol de Aboubakar' dan geldi. Golden sonra takım boşlukları iyi kullandı. Özellikle pas trafiğini tamamen eline aldı galip gelmesini bildi.

Dün Beşiktaş belki alışık olduğu oyunu oynayamadı, taraftarlar da beklediği oyunu izleyemediler. Ama  Beşiktaş zor da olsa  kazanmayı başardı. Burada takım alışkanlığı ve güveninin yanında oyuncuların bireysel yeteneklerinin de büyük katkısı var. Aboubakar  gol alışkanlığı olan ve sürekli kaleyi düşünen bir oyuncu. Yarım devre görev yaptı beraberliği sağladı, kullandığı birkaç etkili topta dahi oyunu zorladı.

Beşiktaş takımı  golü bulabilmek adına çok fazla varyasyona sahip. Bunları da etkili bir şekilde kullanabilir ise    her maçta istediğini alır.
Yeni transferler  takıma uyum sağladığında  geçen sezondan bu yana en hazır kadroya sahip Beşiktaş’ın yolu daha fazla açılacaktır.
Yönetim bu boş tribünlere bir  çözüm bulmalı, Beşiktaş’a yakışmıyor ,şu an için atılacak en mantıklı adım bilet fiyatlarının indirilmesi yönünde olacaktır. Bizim taraftarımız zengin taraftar gurubu değil .Tekrar eskiye dönülmelidir, halka inilmeli ki  Kapalı Çarşıda' ki çırak da gelsin, kendi ve ailesi için hayat mücadelesi veren, çoluğuna çocuğuna ekmek götüren memur da hayatındaki belki de tek zevki ve tutkusu olan Beşiktaş maçlarına gelebilsin . Gelsinler ki  sahada şartlar kötüye giderken, maçı çevirmek için hayatın savaşını vermiş insanlarla bir bağ kurulsun ve takımla birlikte maça ortak olunsun, bu duygu birleşmesi şart. Bu fiyatlarla tribünde yer alabilecek kolunda pahalı saati ,  üstünde pahalı marka montuyla gelen adamı bağarttıramazsın.

Taraftar olarak Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde bir sözüm olsun, diyenler için ivedilikle kongre üyesi olmalarını öneriyorum. Uyelik fiyatları şu an için makul düzeyde, bu fırsatı kaçırmayın, yakında o da artacak.

haber1903 youtube kanalına abone olmak için;

http://www.youtube.com/@Haber1903-tv