‘Bahçemizi temizlemeliyiz’

Kulüp temsilcileri ve TFF yetkilileri, görüşmenin ardından aile fotoğrafı vererek, bu konuda birlik olduklarını gösterdi. Buluşmada, Avrupa’da maçları bulunan Trabzonspor ile Başakşehir temsilcileri yer almadı. Ziyaretin ardından konuşan Ali Koç, “Arka arkaya yaşanan bu iki olay, meczup işidir. Halkımızı rahatsız eden bir konuyla karşı karşıyayız. Biz kulüpler olarak kendi bahçemizi temizlemeliyiz. TFF’nin en önemli unsuru, adil rekabet unsurunun sağlanması. Nasıl ekonomik sorunlar bir sezonda oluşmamışsa, hakem sorunları da bu sezona özgü değil. Giderilmesi için ne gibi hamleler yapıldığını görüyoruz” dedi.

Özgürlük ve sorumsuzluk...

Medyaya ya da bir çağrı yapan Ali Koç, “Özellikle TSYD’ye bir çağrım var. Geleneksel ve sosyal medyaya bir çağrım var. İfade özgürlüğüne son derece önem veren bir insan olarak, ifade özgürlüğü ile ifade sorumsuzluğunu anlamamız lazım. Bazı televizyon programlarında, sosyal medyalarda başkanlara, teknik direktörlere yapılan hakaretler, saldırılar... Ama bir şey var ki Türk futbolunda nefret ortamı olması için atılan tohumların farkındayız. Biz Fenerbahçe olarak hedef göstermeye de başlayacağız. Kendimizi bu işe adresleyemeyiz. Gerektiği zaman hukuki girişimlerle adreslememiz gerekiyor” ifadesini kullandı.

‘Bizi kimse yıkamaz’

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Biz eğer bir ve beraber olursak, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yok” dedi. Büyükekşi, “Federasyon olarak ilk günden bu yana yönetimle birlikte sorun çok, çare var düşüncesiyle var gücümüzle çalışıyoruz. Kol kola olursak bizi kimse yıkamaz. Bizi hiçbir şey yıldıramaz. Bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

'Nefesimiz kesilecek’

Kulüplerin maddi olarak zor durumda olduğunun da altını çizen Fenerbahçe ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, karamsar bir tablo ortaya koydu. Koç, “Şu an yeri değil ama ifade etmek durumundayım. Kulüplerin içinde bulunduğu ekonomik ortam ile bu sezonun sonunu getirmek mümkün görünmüyor. Hepimizin nefesi önümüzdeki aylarda bir yerde kesilecek” diye konuştu. 

‘Bizim için yeterlidir’

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Ankara’daki saha olaylarıyla ilgili konuştu. Koç, “Ankaragücü- Beşiktaş maçında yaşanan saldırının sebebi ne olursa olsun, tüm kulüplere, tüm futbolculara yapılmıştır” dedi. Koca, Beşiktaş’tan özür dilediklerini söyledi, “Özür dilemek erdemdir. Bu tip tavırları kendimiz sergileriz. Birilerinin egosundan ötürü yapmayız” ifadesini kullandı. Başkan Çebi de, “Gösterdikleri nezakete, naifliğe, özürlerine teşekkür ediyorum. Bizim için fazlasıyla yeterlidir” yorumunu yaptı.

Kaynak: Milliyet