İşte Çelikler'in açıklamaları:

"VAR kayıtlarını dinledik, "Yatabare faul yapıyor"diyor. Yatabare faul maul yapmıyor, Yatabare ofsayt değil. Bir de arkada bir tanesi "abi ofsayt mı, emin miyiz?" diyor. Vah ki vah... O da büyük ihtimalle Bülent Birincioğlu, AVAR hakemi. Özgüç Türkalp hem faul var diyor, hem de Nelsson'un omzu çizgide diyor. Nelsson'un omzu çizgideyse nasıl ofsayt oluyor ya? Bir kişi de bunu sormuyor. Erkan Özdamar da dünden razı iptal etmeye, "abi Nelsson'a çok net faul var" diyor. Ya nerede faul var? O zaman faul çal, ben ofsaytı görmedim faul çaldım de. Bence yok ama en azından tartışılır, sen faul de. Bunların ikisinin de hakemlik yapmaması lazım. Özgüç Türkalp'in hakem olmadığı yıllardır belli, camia sırtında taşıyor iyi çocuk diye. Cami yaptırsın iyiyse. Bu işler iyilikle kötülükle olur mu?

N'Koudou pozisyonunda da Atilla Karaoğlan iptal etmeye meyilliymiş, onu da söyleyelim. VAR hakemiyle konuşuyor, VAR hakemi "bence şiddet var, gel bir izle" diyor, "bence yok, ben gördüm" diyor. "Bence şiddet yok, Kitsou abartıyor" diyor ama Kitsou'nun burnunda hafif bir esneme var, nasıl yapacağız? 

Türk hakemliği bu dakikadan itibaren hiç toparlanmaz. Biz 8 Mart darbesi yaşadık, bu basit bir şey değildi. Bir liste var, listenin solunda hakemliği bitirilenler var, sağında da terfi ettirilmek istenen hakemler var. Cüneyt Çakır'lar, Fırat Aydınus'lar görevden alındılar. Burada görevden alınanlar daha sonra başka görevlere iade ediliyorlar. Şimdi o ilk kovulanlar yükseltiilmeye çalışılanlarla aynı ortam içerisinde, VAR'da, AVAR'da bu işin bir yerinde bunlar hala birlikte. Böyle bir ortamdan sağlıklı bir sonuç çıkar mı? O zaman bunların hepsini yok edeceğiz, yeni bir nesil getireceğiz. Başka çare yok. Yalanlar üzerine gerçek bir yapı kuramazsınız. Burada bölünmüşlük var. Bunu yok edeceksin, yenisini kuracaksın." 

Duhuliye.com