İşte ikilinin açıklamaları:

Serkan Akkoyun: "Friedel Sportif direktör olarak söylendi ama aslında transfer, scouting ve pazarlama gibi alanlarda birnevi danışmanlık hizmeti alınacak bunu daha önece Tottenham'da ve MLS'de yapmışlığı var." 

Sinan Yılmaz: "Friedel İngiltere'de çok uzun yıllar kalecilik yaptı. Premier Lig'e hakimiyeti yüksek. Amerika milli takım kaleciliğini de çok uzun yıllar yaptı. Galatasaray'da 1995-96 sezonunda bir sene oynamıştı. İngiltere ve Amerika hakimiyeti yüksek olduğu için oradan oyuncu getirme veya oradaki bağlantıları çok kuvvetlidir.

Beşiktaş ile nasıl bağlantı kuracak, nasıl oyuncular getirecek göreceğiz.

Serkan Akkoyun: "İngiltere'de özellikle Tottenham'dan sebep çok saygın bir isim. Oraya aidiyeti yüksek, futbolu bıraktıktan sonra birçok departmanda çalışmış, hem bu ticaret ve pazarlama, hem de İngiliz kulüplerinde özellikle elçilik diye bir olay var, onu yapmış. Antrenörlük yapmış. Daha sonra MLS'te sistem çok farklı olduğu için özetle pazarlamasında yer almış. Son dönemde de bir scouting projesi; Amerika merkezli içinde beyzbol, Amerikan futbolu, basketbol, futbolu olan bir yapılanmanın scouting yapılanmasının futbol bölümünün direktörlüğünü yapıyor. Bunun yanında bir de İspanyol menajere bağlı. Eric Bailly, Adama Traore, Carlos Soler'i bulan sistemin Kuzey Amerika yapılanmasına bakıyor. Büyük uluslararası scouting projelerinin Amerika'daki direktörlüğünün temsilciliğini yapıyor.

Beşiktaş için enteresan yapı, desteklenirse Türkiye'de daha önce bu kadar göz önünde bir örneğini görmemiştik.

Duhuliye.com