İşte Karakullukçu'nun açıklamaları:

"Aboubakar Belçika'dan getirttiği özel antrenörle çalışıyormuş. Özel adamlar özel antrenörle çalışır demek ki. Hakikaten gözlerimizin pasını siliyor. Ben böyle bir oyuncunun Türkiye'ye üç kez gelmiş olmasına inanamıyorum. Bir kere gelip Ribery gibi "bu adam nasıl burada oynadı" denilecek adam aslında ama oynuyor. Tabi kendi hataları ve tamamen maddiyat odaklı bir kariyer çizmesinin de payı var. Oralara gittikten sonra Manchester United'a gidemezsin.

Daha Avrupa odaklı bir kariyer çizseydi gerçekten Premier Lig'de izleyebilirdik. 7-8 tane Premier Lig takımının en önemli, en yetenekli adamı olamaz mı? Net olur. Everton'ları uçurur, Crystal Palace'taki Zaha'ya falan da yarardı. Bir Premier Lig kulübünün yıldızı olabilecek bir adamı izliyor olmak Beşiktaş'ta, üçüncü defa hele, çok özel bir durum. Hatta şöyle söyleyeyim, Aboubakar Southampton'da olsa Southampton 20. sırada değil, 10-12. sırada olabilirdi. 20. ve 12. arasında 4 puan bvar zaten, Aboubakar iki maç alır takımı çıkarırdı.

Bu Beşiktaş'ın bir kazanımı, zar çok düşeş geldi. Weghorst'un Manchester United'a gitme durumu olmasa Aboubakar boşa düşse bile gider miydi Beşiktaş, emin değilim. Böyle bir bütçesi var, Weghorst'tan da memnunsun, hem gol kralı hem asist kralı olur mu dediğimiz bir adamdı.

Buradan Manchester United'a gitti adam. Buradan hangi oyuncu devre arasında Manchester United'a gidiyor? 15-20 yılda bir görülecek bir şey. Bir Johnsen vardı, o da Beşiktaş'tan gitmişti. Çok büyük bir hata çok büyük bir fırsata dönüştü, o yüzden de Beşiktaş'ı tebrik etmek lazım. Aboubakar da bu şekilde devam ettiği sürece ligin tartışmasız starlarından biri olacak. Icardi'den falan çok ayırmıyorum ben. Starlığıyla fark yaratan forvet diyorsak Icardi'den çok farkı olduğunu düşünmüyorum. Saf yetenek olan adamlar bunlar.

İlk geldiğinde fiziksel olarak en iyi formuna yakın değildi doğal olarak. Ben de Arabistan'da yaşasam miskinlik gelir, bu ruh halini ben görüyorum. Josef De Souza hariç Arabistan'a giden herkeste bir gevşeme oluyor. Paramız yatıyor, 55. katta oturuyoruz, spor salonuna inemezsin ki... Asansöre binsen 4 dakikada inecek. O yüzden bu adamların sorunları başka."