Transfer dönemi devam ederken, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'da çalışmalar sürüyor.

GALATASARAY'DA BOEY VE NELSSON SATILABİLİR

Kadrosunu koruyan Galatasaray, oyuncu satışından 5 milyon 750 bin euro gelir elde etti. Galatasaray, Kaan Ayhan, Angelino ve Halil Dervişoğlu transferleri için 4 milyon 800 bin euro harcadı. Galatasaray bu 3 futbolcu için gelecek sezon 115 milyon TL yıllık ücret ödeyecek. Buna rağmen Galatasaray, Sacha Boey ve Nelsson için toplam 40 milyon euro'nun üzerinde teklif bekliyor. Bu isimleri gitmesi halinde Galatasaray yaklaşık 50 milyon euroluk oyuncu satışı gerçekleştirebilir. Galatasaray'da maliyeti yüksek isim olan Mauro İcardi'nin durumu ise belirsizliğini koruyor. 

FENERBAHÇE'DE KAZANÇ 50 MİLYON EURO'YU GEÇEBİLİR

Önemli oyuncu satışları yapan Fenerbahçe 30 milyon 500 bin euro kazanç sağladı. Fenerbahçe Arda Güler'i 30 milyon euro'ya satmış gibi gözükse de bunun 10 milyon euro bonusları içeriyor. Gelir kaleminde gözükse de kulübün kasasına henüz giren bir meblağ yok. Fenerbahçe, Szymanski, Kent, Umut Nayir, Tadic, Dzeko, Djiku, İrfan Can Eğribayat için toplam 11 milyon euro bonservis ödedi. Fenerbahçe'de Atılla Szalai için 12 milyon euro, kaleci Altay Bayındır için 5 milyon, Batshuayi için 10 milyon euro'luk teklifler gelebileceği konuşuluyor. İddiaların gerçekleşmesi halinde Fenerbahçe 50 milyon euronun üzerinde oyuncu satışı yapabilir. 

BEŞİKTAŞ'TA İLK SATIŞ ROMAIN SAISS 

Beşiktaş'ta ise Welinton bedelsiz olarak Pendikspor'a giderken, Romain Saiss 2.8 milyon euro karşılığında Al Sadd'a gitti. Beşiktaş, 211 bin euro karşılığında Somaspor'dan Emrecan Bulut alırken, Arthur Masuaku için West Ham'a 2 milyon euro ödendi. Beşiktaş, 4.2 milyon euro karşılığında Onana'yı kadrosuna katacak. Lyanco'yu 2 milyon euro'ya kiralaması beklenen siyah beyazlılar, Amartey'i bonservis bedeli ödemeden transfer edecek. Beşiktaş'ta satılacak oyuncularla ilgili Gedson Fernandes'e yönelik teklifler gündeme geliyor.