Başkan Çebi basın toplantısında sözleri şu şekilde sürdürdü: 

"KULÜPLER BİRLİĞİ'NDE ANLAŞAMIYORUZ"

Kulüpler Birliği'nde kulüplerin anlaşması çok zor. Herkes farklı bir şey düşnüyor. Korkan ve tedirgin olan başkanlarımız var. Tokatlık bir şey varsa, sandık orada. Muhtemelen Mehmet Büyükekşi'ye rakip çıkacaktır. Umarım çıkar, biz de düşünürüz ve kararımızı veririz. Kimseyle şahsi derdimiz yok. Kulüpler Birliği'nde de ortak bir aday çıkarmak mümkün değil, zaten anlaşamıyoruz. Sandıkta cevabımızı vermemiz gerek, hepsi bu. Bunu söyledim, Türk futbolunun düzelmesi için sorunları masaya yatırdık.

"UEFA'DAN CEVAP EKSİK GELDİ!"

"Süper Lig için UEFA'ya başvurduk. Sorumuzu anlamamışlar. Gelen cevap anlaşılabilir değil. Bizim sorduğumuz sorunun anlaşılmış olduğunu düşünmüyoruz. Biz onlardan görüş istedik. Bir kez daha başvuracağız. Eksik bir cevap geldi, yeni gelen cevabı sizlerle paylaşacağız."

YABANCI KURALI SÖZLERİ...

"Yabancı kuralı ile ilgili fikirler soruluyor. Daha önce alınmış kararlar uygulanıyor! Yeterli mi cevap? Sürekli gündemde 8+3 var. Türk çocuklarının rekabeti öğrenmesi için yabancılarla rekabet etmeli. Çocuklarımızı eğitim için yurt dışına gönderiyoruz, futbolda da gönderebiliriz. Demokrasi önemli, çoğunluğun dediği olmalı. TFF Başkanı son değerlendirmeyi yapacaktır. Fikir almakta fayda var."