Diyarbakır’da İskoçya karşısında etkili bir futbol ortaya koyduk. İki teknik adam da üçlü savunmayı tercih etmişti. Geriden uzun top yerine ayağa ve çabuk oynayarak hem ortadan hem de kanatlardan etkili olduk.

Hakan Çalhanoğlu orta alanı yönetirken ceza sahası dışından attığı şutlar ve duran toplardaki kalitesiyle beklentimizi karşıladı. Ancak ilk yarıya damgasını vuran isim Ozan Kabak oldu. Lejyoner stoperimiz Bundesliga ekibi Hoffineim’daki başarılı performansını A Milli Takım’a da taşıdığını gördük.

Ozan hem savunmasını yaparken hem de hücumlarda hava toplarındaki üstünlüğüyle fark yarattı.Nitekim bu farkını nefis bir kafa golüyle süsledi. İlk 45 dakikada vasatı aşamayan isimler de vardı. Özellikle Orkun çok kop ezdi. İrfan Can dalgalı bir performans çizdi.

İskoçya’yı yüreklendirdik

İskoçya, Premier Lig ağırlıklı isimlerden kurulu bir kadro ve fizik gücü iyi bir takım olsa da Millilerimiz etkili baskıyla oyunun hakimi oldu. İkinci yarı nefis birCengizÜnder golüyle başladık. Orta alanda Salih Özcan ile güçlendik ancak orta alandan McGinn’in 60 metre topu sürüp attığı gol dün gece bizim adımıza yakışmadı.

Tabi ki bir hazırlık maçı eksiklerimizi görmemiz için bir sınav. Ancak düşündürücü olan 60. dakikaya kadar hakim olduğumuz oyunu rakibimize bırakmamızdı...

Tempoyu düşürmek skoru koruma duygusu ister istemez İskoçya’yı yüreklendirdi. Özetle ilk yarıdaki futbolumuzu maçın geneline yayabilirsek ileriye umutla bakabiliriz

Tunç KAYACI / Fanatik