Benim unvan, makamla öyle bir şeyle işim yok. Bir görevliyim. Beşiktaş’ın bir üyesiyim, bir çalışanım. Takımın büyümesi için başarısı için uğraşıyorum.

Benim için hayatın her döneminde merdivenler vardır. Bunun sonunda bir zirve vardır. Her basamak önemlidir. Basamağın ilkine basmadan o zirveye çıkamazsınız. Eğer zirveyi hedefleyen bir insansanız her basamağa tek tek basmalısınız. Atlayarak gittiğiniz de olabilir ama basamağı sindirerek gitmek daha yararlıdır.

Geriye baktığımda ne acabalar gördüm. Bugün hiçbir şey değil. Acılar çekerek geldim. 30 sene önce kaybettiğiniz, elinizden alındığını düşündüğünüz bazı değerleri pes etmeden yapıyorsanız, mutlusunuz. Benim için başarı ve başarısızlık aynı mesafede duruyor. İkisi de tehlikelidir.

Ben mükemmel değilim ama mükemmelliği kovalayan biriyim.

Adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazım olur.

Size Ömer Hayyam'dan bir söz söylemek lazım. Yalan doğrudan kaçar. Güneş yalnızdır ama ışık saçar. Doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürüyle, Kartal yalnız uçar.

Nereden geldiğini bilmezsen, bulunduğun yerden hep şikayetçi olursun.

Çarşı grubunu biliyorum. İnşallah alacağımız sonuçlar ile güzel günler göreceğiz. Taraftarımız hep yanımızda olsun. Bu gücü bizden esirgemesinler. Sokaktaki sevgiyi tribünde de görmek istiyoruz.

Sorun ve mazeret üretmeden yola çıkıyoruz ama durum tespitlerimizin olduğu gerçek. Fikri ve vicdanı hür insanlarız, Mustafa Kemal çocuklarıyız, sözü esirgemek gibi bir durumumuz yok.

Önemli olan neye sahip olduğunu değil, kiminle paylaştığınızdır.

Emek veren bir takım olarak, paraya karşı yetenek ve emeğin savaşını verdik. Tarih bunları da yazar.

Bütün renkleri seviyoruz ama en güzeli siyah-beyaz

Biz Türkiye'de en iyi futbol oynayan ikinci takımız. Birinci daha çıkmadı.

"Çayın, tütünün fabrikasını yapıyoruz. Oyuncunun da fabrikasını yapalım. Yetiştirelim iyilerini Avrupa'ya yollayalım. Bizim liglerimizde oynasınlar. Yine mi olmadı amatörde oynasınlar. O da mı olmadı en azından adam olurlar, insan olurlar."

"Suskunluğumuz enayi olduğumuz anlamına gelmiyor. Susma hakkımı kullanmak ve kimseyi kırmak istemiyorum. Çünkü ister istemez bazı şeyleri söylemek zorunda kalıyoruz. Bir hesabım, kitabım yok. Hesabı, kitabı olanlar istediği gibi haritayı çiziyorlar, bizde o oyunu oynuyoruz."

"Seçim oldu, o da hayırlı olsun. Kazanan, kaybeden olacaktır. Ama hayat devam ediyor. Maçlar da öyle. Çok sevinmek, çok üzülmek iyi bir şey değil yine birlikte yaşayacağız. Önemli olan sevgili, saygılı bir düzen kurmak. O zaman çok daha iyi olur."