Spor yorumcusu Cüneyt Kaşeler, Beşiktaş gündemini duhuliye.com’a özel değerlendirdi.“Dünya Kupası ardından, Ziraat Türkiye Kupası performansı ile eleştirilen bir Beşiktaş gördük. Süper lige Gaziantep deplasmanı ile dönüş yapacak Beşiktaş, zorlu deplasmandan istediği kazanımı elde edebilir mi?”


Cüneyt Kaşeler;

Urfa maçı bence bir ölçüt, ama öte yandan da Şenol Güneş’in Gaziantep maçını düşünerek bazı oyuncuları sakladığını düşünüyorum, özellikle savunma hattında oynayan oyuncuları sakatlık ve ceza olmasın diye yedek bıraktığını, ilk onbirde başlatmadığını düşünüyorum ama  sonrasında maç 2-0 gelince asıl kadrodaki oyuncuları aldığını gördük.

Ben kendi adıma Beşiktaş’ın özellikle Weghorst, Cenk’in önemli uyumu ile birlikte orta sahadada Atiba’nın, Josef’in, Redmond’un, Salih’in (hangisini seçeceğini bimiyorum) ön tarafta N’Koudou’nun oynayacağı bir Beşiktaş’ın Güziantep’i yeneceğini düşünüyorum.

Bence Beşiktaş’ın en büyük sorunu savunmadaki beklerde olabilir çünkü hepimizin bildiği gibi Masuaku’yu oynatmayacak Şenol Güneş orada Umut Meraş oynayacak, onun performansı hem savunmada, hem hücumda belirleyici olacak diye düşünüyorum.

Ben Beşiktaş’ın Urfaspor maçındaki ilk yarıdaki değil ikinci yarıdaki futboluyla değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.