Beşiktaş camiasını tanıyamıyorum. Son yıllarda kimler geldi de asır üstü maziye sahip Kartal’ın ayarını bozdular. Bildiklerimiz var, tahmin ettiklerimiz var , “ Güçlü Başkan “ sloganları atıp oylarıyla bu yönetimi iş başına getiren malum tayfa var. Çok merak ediyorum ve soruyorum gelinen noktada yaşananlara, Süper lig puan cetvelinde takımını yukarıda ki sıralarda arayanlara, bütün bunlara ve fazlasına sebep olup buna neden olanlara her bütün olumsuzluklar ve tepkilere, ağır hakaretlere maruz kalınmasına rağmen hala koltuk peşinde koşanlara tekrar soruyorum  “Mutlu musunuz”? Yönetime tepki verenleri ıslıklayan  tayfa sizler liderlerinizle birlikte  hakikaten Beşiktaşlı mısınız?

Koca koca adamlar, on binlerin koltuk uğruna manevi değerleri tartışılmaz varlıklarınıza karşı ağır sinkaflı Küfürlerle istifaya davet edilmenize rağmen büyük umursamazlık ve pişkinlikle hala maç sonuçlarına bel bağlayıp “Galatasaray, Gaziantep, Antalyaspor, Bodo Glimt, Başakşehir müsabakalarına umut bağlamanızı sizlerde utanma duygusunun imkanı varsa ölçülmesini şiddetle tavsiye ederim.

Koca kartal ne badireler atlatmış hepsinden başarıyla çıkmıştır. Bunu başaranlar safkan semtten, babadan kısacası teneffüs ettiği havadan Beşiktaş sevgisini özümlemiş renktaşlarımız isimlerini altın harflerle tarihe yazdırmışlardır.

Adam yıllardır yöneticilik yapmış, as başkan olmuş futbol şube sorumluluğu yapmış transfer imza törenlerinde arzı endam etmiş, şimdi kalkıp diyor ki benim olup bitenden hiç haberim olmadı, transferlerden yana bilgi sahibi değilim. Siz kendinizi akıllı karşınızda ki insanları ahmak yerine koyup kandıracak zekaya hakikaten sahip olduğunuzu mu düşünüyorsunuz. Başkanınız da Fikret Orman döneminde yıllarca 2.nci başkan, İcra kurulu ve satın alma kurulu başkanlığı yapıp sonra benim hiçbir şeyden haberim yok demek kolaylığına kaçmış ama bunu kimse yememişti. Ondan mı ilham aldınız?  Yeter düşün Beşiktaşımızın yakasından , istenmiyorsunuz , “yokuz” demeniz için ne yapılmasını bekliyorsunuz , söyleyin bilinsin...

Sevgili Beşiktaş sevdalıları bunları gönderip  kulübü düzlüğe çıkarmanın formülü gayet basit, kurtuluş reçetesi kolay ,hazırlanıp uygulamaya koyulabilir.

Öncelikle egolarımızı rafa kaldırıp kısa ve uzun vadeli projeler hayata geçirilmeli.

An itibarıyla Hasan Arat başkanlığını açıklayıp çalışmalarına devam ediyor. Camia vefa borcu duygusunu ispat için Serdal Adalı’nın adaylığını istemektedir. Bence bu iki kardeşimiz bir araya gelerek bir konsensüs sağlamalılar.. . Bildiğim kadarıyla sayın Hasan Arat 2025 kongresine kadar görev yapmak arzusunu taşımaktaymış. Durum hakikaten böyle ise tam bu noktada her şey bir tarafa bırakılıp Sayın Serdal Adalı ile birlikte masaya oturulmalıdır.

Formül basit, Arat kulüp başkanı , Adalı geçmiş tecrübelerine , futbol şubesi sorumluluğu döneminde maddi ve manevi büyük rakamlı maddi katkılarla sağladığı imkan ve azımsanmaz transfer başarılarıyla BJK Futbol A.Ş. Başkanlığını üstlenmelidir. Dernek ve Futbol A.Ş. yönetim kurullarını karma bir şekilde her ikisinin tercihleriyle teşkil etmeleri ve 2025 kongresinde Arat görevi Adalı’ya teslim etmelidir. Bu karşılıklı fedakarlıklarla bu işi başarabilirlerse yıllarca saygı ve minnetle anılacak güzelliklerin sahibi olacaklardır.

Böyle bir yapılanma bir kulübümüzde uygulanmakta ve başarılıda olduğu izlenmektedir.

Kulübünü seven camia mensuplarının bu konsensüsün sağlanması için her iki mensubumuzun moral ve motivasyonunu destekleyerek bu yolda çalışmalarına destek vermeleri kaçınılmazdır.

İşte şimdi  tam  “BİRLİK VE BERABERLİK“ içinde olunma zamanıdır. Son pişmanlığın fayda etmeyeceğinin de akıllardan çıkarılmaması çok mu çok önemlidir..

Umutla ve heyecanla bekleyeceğiz..