Hepimizin malumu, kulübümüz ekonomik anlamda zorlu bir süreçten geçmektedir. Bu zorlu süreçten, futbol ve basketbol dahil olmak üzere kulüp bünyemizde bulunan tüm şubelerimiz olumsuz etkilenmektedir. Olumsuz etkilenen şubelerden birisi de basketbol şubemizdir.

Basketbol şubemiz sadece bu dönem için değil, daha önceki dönemlerde de futbol şubesinin gölgesinde kalmıştır yani bir nevi “üvey evlat” muamelesi görmüştür.
O zamanlar, içinde bulunduğu tüm olumsuz şartlara rağmen Erkek Basketbol takımımız final oynamış, Kadın Basketbol şubemiz ise 22 sene sonrasında ezeli ve ebedi rakibimiz Fenerbahçe karşısında ortaya koyduğu mücadele ile sporda her şeyin parayla ölçülemeyeceğini ispat etmiştir. Kısıtlı bütçe ile Şampiyon olmuştur. O dönemin şube sorumluları sürekli ajitasyon yapmak yerine işlerine odaklanmıştı.

Bu kadar zor şartta mücadele eden Ahmet Kandemir'i  kutlamak lazım.   Basketbol takımının daha başarılı olması için eksik bölgeleri tamamlamak şart. Artık fakir edebiyatı yapmak yerine işe odaklanmak gerekiyor. Başarılı olmak için öyle çılgın bütçelere de gerek olmadığını daha evvel gördük. Ancak onların başında olan, basketbolu iyi bilen kişilerin kurduğu komitenin de hakkını vermek lazım. Şu an taraftar olarak mevcut yönetimden beklentimiz kolay görünen rakiplere karşı 2 maçta 2 yenilgi alan takımın , zorlu fikstürü göz önüne alıp gerekli önlemleri   almalarını bekliyoruz.