Kulüplerin lokomotif branşları vardır.Beşiktaş taraftarı içinde  tabii ki her branş değerlidir ama Basketbol her zaman ikinci sırada yerini almıştır. 

Şimdi bazı yöneticiler arasında  bilmeyenler olabilir,bilenler onlara yönetim kurulu toplantılarında  hatırlatır ise iyi olur.
Beşiktaş Spor Sergi Sarayından başlayıp yüzlerce bu branşda değerli sporcu kazandırmış bir kulüptür. Şuan  düştüğü bu durum da kabul edilir bir durum değildir.
Erkek Basketbol diğer branşlar ile kıyaslanamaz,bu branşın  alt liglerde olması mesela voleybolda  olduğu  gibi kabul edilemez.  

Beşiktaş taraftarı için erkek basketbol futbol kadar değer verdiği bir branşdır. Yukarıda da bahsettiğim gibi birileri bu branş sorumlularına bunu hatırlatmalı. İnşallah Böyle bir şey gerçekleşmez , ama kümeye de giderse  branş bu ayıbın üzeri de örtülemez.
  
Evet  kulübümüz ekonomik anlamda zorlu bir süreçten geçmekte. Bu zorlu süreçten, futbol ve basketbol dahil olmak üzere kulüp bünyemizde bulunan tüm şubelerimiz olumsuz etkilenmekte. Bunları anlayabiliriz ama alt lige gidecek kadarını da anlayamayız.

Basketbol şubemiz sadece bu dönem için değil, daha önceki dönemlerde de futbol şubesinin gölgesinde kalmıştır yani bir nevi “üvey evlat” muamelesi görmüştür.
O zamanlar, içinde bulunduğu tüm olumsuz şartlara rağmen Erkek Basketbol takımımız final oynamış, Kadın Basketbol şubemiz ise 22 sene sonrasında ezeli ve ebedi rakibimiz Fenerbahçe karşısında ortaya koyduğu mücadele ile sporda her şeyin parayla ölçülemeyeceğini ispat etmiştir. Kısıtlı bütçe ile Şampiyon olmuştur. O dönemin şube sorumluları sürekli ajitasyon yapmak yerine işlerine odaklanmıştı.

Artık fakir edebiyatı yapmak yerine işe odaklanmak gerekiyor. Başarılı olmak için öyle çılgın bütçelere de gerek olmadığını daha evvel gördük. Ancak onların başında olan, basketbolu iyi bilen kişilerin kurduğu komitenin de hakkını vermek lazım. Şu an taraftar olarak mevcut yönetimden beklentimiz biran önce ligde nasıl kalınır bunun için çare üretmektir.

Masis KUYUMCU