Sergen'in yönetimindeki şampiyonlukta, bu başarının arka planında,  Rıza hocanın Sivasspor'unun Kadıköy'deki galibiyeti etkili olmuştu. Bu galibiyet , son maçta penaltıyla elde edilen şampiyonluğu getirdi. Maalesef şampiyonluğu, yönetimin hocayla yaşadığı sorunlar yüzünden, gönlümüz buruk kutlamıştık.
Henüz iş işten geçmiş değil. Hala bu gruptan çıkma ihtimalimiz var. 11 puan geriden gelip şampiyon bile olabiliriz. Ulaşılmaz hayaller değil bunlar. Tabii ki mantıklı atılacak adımlarla olabilir bu. 
Sözleşmelerine 'Sadece Beşiktaş'tan teklif gelirse ayrılırım' şerhini koyduran çok değerli bir hocamız var. Atılacak en doğru adım seçime kadar Rıza Çalımbay ile anlaşılması olacaktır. Teklif giderse Rıza hocanın bunu kabul edeceğine inanıyorum  Burak Yılmaz'ı da daha fazla yıpratmayalım, yardımcı hoca olsun.
Takım  kötü değil , eksikler  var, stoper şart, maalesef yeni alınanlar, gönderilen Saiss'in yerini dolduramadılar. 

Norveç'te, bizim standardımızın çok altındaki bir takıma karşı alınan sonuç çok üzücü. Oynanan futbol, harcanan paralar, oyuncuların kalitesi göz önüne alındığında standardın çok altında.
 Türkiye'de, Norveç'te tribünler, 'yönetim istifa' bağırıyor, bizimkiler aday olmaya hazırlanıyor. Şaka mı bu? Mevcut yönetimin, daha fazla itibar kaybetmeden çekilmesi gerekir. 

Bu ortamda tekrar aday olmayı düşünmelerinin kendi kuyularını kazmak olacağı kanaatindeyim.

Seçim sürecinin başlatılmış olması son derece yerinde bir karar. Yönetimin değişmesi yeni bir heyecan yaratacaktır. Camiamızda bugüne kadar yönetici olmamış çok değerli insanlar var. Ulke ekonomisine yön veren Beşiktaşlı iş insanlarını kongrelerde görmez olduk. 

Süleyman Seba döneminde ön sıraları dolduran kıymetli insanları küstürüp, yerlerine şakşakçıları oturttuk. Kulağıma gelen isimler ile aday listelerinin oluşturulmasını trajikomik buluyorum. 

Başkan ve yönetim kurulu adaylarının, uygulanabilir , hayal olmayan projelerle genel kurul üyelerinin karşısına çıkmaları gerekir. Adayların, oturacakları koltuklara layık, itibarlı ve iş hayatlarında başarılı isimler olmalarını bekliyoruz. Bunu yapabilecek kişiler neredeler? 
  
Gençler bilmezler, onursal başkanımız Seba öncesi Mehmet Üstünkaya, kulübü dönemin şartlarına göre öyle üstün bir seviyeye getirip devretmişti ki Seba'ya da buna layık olma adına başarılı olmaktan başka yol kalmamıştı.

Oy kullanacaklara sesleniyorum. Beşiktaş  çok kan kaybetti. Kişisel iliskileri, duygusallıkları bir kenara bırakıp, en doğru adayı tespit edip oyumuzu kullanmalıyız. Kongre üyelerinin , oy verirken, Beşiktaşlılığın ne demek olduğunu anlayan, Beşiktaşa gönülden bağlı adayları iyi incelemesi,   Beşiktaşın manevi değerlerine sahip çıkacak, koruyup kollayacak bir başkanı seçeceğine emin olması gerekir. Bir kulübü yönetecek donanımın yanında Beşiktaş'a gönülden bağlı kişileri seçmek lazım.

Masis KUYUMCU -  Duhuliye. com