Şeref Nasır'ın açıklamaları şöyle:

"Üzücü bir kongre geçirdik. Maalesef üzücü derken divan üyesi olarak ilk defa böyle bir divan toplantısını izledim. Neden üzücü derseniz, biz divan başkanının üyelerin önünde kulüp başkanına 'Ben size komşu olamam, akraba bile olamam tabirleriyle konuşması tabii hoş olmadı. Bundan sonra zaten ortam gerildi. Divan başkanı ile kulüp başkanımız demek ki anlaşamıyorlar. Ama ben divan başkanına biraz şaşırıyorum. Süleyman Seba ağabey döneminde yönetimde çalıştığını hatırlıyorum. Yaşadım o devri bende. Söylediği cümleleri tekrarlamama gerek yok. Ama daha evvel söylediği cümle var ki; Manchester City'nin yönetimindeki isimleri sayıp bir bu isimlere bakın bir de bizdeki isimlere bakın dedi. Bana göre Ahmet Nur Çebi ve yönetimi yine kibarlık yaptı. Çıt çıkarmadılar. Resmen bir hakaretti. Ben kendime de algıladım o hakareti. Gidişat hoş değil. İki kurulun böyle çelişki halinde olması iyi değil. Kulübün içinde bulunduğu mali durum ortada. Gittiğimiz durum her gün daha kötüye gidiyor. Kongrede bir hissetim ki, kulüp başkanlığına aday olan bir arkadaşımızın konuşmasında bazı manalı cümleler hissettim. Bir çalışma var. Bu gidişattan rahatsız olan, üzülen bir grup bir çalışma içine girdiler." 

"ÇOK ÇİRKİN ŞEYLER YAŞANDI"

Ethem Sancak'ın ihraç tartışmalarına yol açan bir cümlesi oldu. Benim Ethem Sancak'la bir arkadaşlığım veya dosluğum yok. Ama orada Beşiktaş bu duruma düşserse 'Ben bırakmam, talip olurum' dedi. Bunu kötü çektiler ve disipline verdiler. Disiplin de bunun ihracını istedi. Ama bu Disiplin Kurulu'na bağlı değil sadece. Yönetim ve Genel Kurul'un da onayı lazım. Yönetim de bunu onaylamadı zaten. Gidişat hiç iyi değil. Hele bir üyenin hocamıza laf etmesi, çok çirkin şeyler yaşandı. Ben iki tarafı birbirine ısıtacak bir konuşma yapmak istiyordum. Ama yerimde dondum kaldım ve konuşmamı yapamadım. İçimden de gelmedi."

"BEŞİKTAŞ BİR DEĞİŞİME UĞRAYACAK"

"Beşiktaş bir değişime uğrayacak tahmin ediyorum. Bu iş parayı aştı, paranın ötesinde fikirle nasıl gidilir, ne yapılır, bunların hesabını yaparak bu işin içinden çıkılır. Çıkılmaz diye bir şey yok. Bizim gibi kulüpte eski olan üyeler daha fazla üzülüyor."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ