Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Socrates youtube kanalında Beşiktaş'ı değerlendirdi..

Ben Beşiktaş’ı Kayserispor maçında beğendim, orta sahasını daha derli toplu buldum. Mükemmel değil ama biraz daha ilerlemiş buldum. Bir de oyunun ritmini beğendim. Rakip kolay bir rakip değil zor zemine rağmen beğendim.

Son iki deplasmandan 6 puan çıkarmak iyi iş..

En karşılaşmak istemeyeceğin iki rakiple, üstüste iki deplasman oynadı Beşiktaş. Bu hiç kolay bir şey değil. Konya’da zor bir deplasmandı, sonrasında Kayseri gibi bir deplasmandan 6 puan çıkarmak iyi iş. Bunu Valerian İsmail yapamazdı, yani hayal etmezdi. ''Ben buradan 4 puan çıkarsam yeter'' derdi. Adamın beynine mi girdik, nereden biliyorsun dersini ama uygulamalarından biliyoruz. Ama bence hala Şenol Güneş’in istediği seviyede değil, iki maçta sıfırda çekebilirdi risk alıyor. Hem de Şenol Güneş’in çokta yapmak istemediği riskleri alarak yapıyor. Hoca biraz yüksek enerjili oyuncuları istiyor galiba, yani oyunu kurana kadar hem defansif yerleşimi, hem hücum yerleşimi kabul ettirene kadar oyunculardan yüksek enerji istiyor. Ben oyuncu tercihine baktığım zaman biraz onu görüyorum. Saiss'i ortasahada denemesi de onunla alakalıydı, orada biraz daha yırtıcı oyuncular istiyor.  Tayfur tercihi aynı şekilde.

 Masuaku Şoför olsa, duvara toslar

Salih’in oyununda ufak bir değişim var gibi sanki. Salih için çok bir şey söylemek lazım çünkü çok dalgalanabilen bir oyuncu. Şenol hoca onu da yükseltebilirse ustalık eseri olur.  Masuaku da bile gelişim var gibi duruyor, Kayseride hiç fena oynamadı. Pozisyon almalar da yine sıkıntısı var, ama oyunu biraz daha basitleşti. Artık oyun içinde dalıp gitmiyor, benim hayatımda gördüğüm oyun içinde en dalıp giden oyuncu. Masuaku Şoför olsa duvara Toslar, sürekli bir dalıp gidiyor.

Gedson'u Galatasaray'da bile beğenmezdim..

Gedson'da da inanılmaz bir gelişim var, benim gizlim saklım yok olmayacağına kesin emin olduğum oyunculardan biriydi. Ben çünkü bu kadar yüksek yere koyup olmayan oyuncuların Mental olarak toparlanabileceğini düşünmüyorum. Genç yaşta çok yukarlara konup, sonra güm diye yere vurunca genç oyuncular,  bana olmaz gibi geliyor. Ki ben onu Galatasaray’da oynarken de çok beğenmiyordum, Rize de o görünenlerin dışında iki tane bir şey yapıyor, 80 dakka hiçbir şey yapmıyordu. O pozisyonda her an oynaman lazım, santrafor olursun anlarım, iki top gelir bir tanesini atarsın, o zaman söylenecek bir şey olmaz. Ama şenol hocayla alakalı değil Beşiktaş’a geldiğinden beri, bence en çok dikkat çeken oyuncu Gedson.

Redmond en çok yükselmesini beklediğim oyunculardan biriydi, bence oluyor. Maçta zemin rezaletti, utanç verici ki bu Kayseri’nin de isteyeceği bir zemin değil.