Demirkol'un yorumlarından öne çıkanlar şu şekilde:

ISMAEL'İN YERİNDE OLSAM FIRSAT OLARAK GÖRÜRÜM 

Ben Valerien Ismaël'in yerinde olsam, bundan sonraki maçı Fenerbahçe'yle oynuyor olmayı rahatsız edici değil, bir fırsat olarak görürüm. 

Neden fırsat olarak görürüm? Oyun yapısı itibariyle... "Hızlı oyuncularım var. Orta sahada oyunu kurabilecek, iyi pas atabilecek oyuncuların var. Ghezzal devreye girebilir. Fenerbahçe 15 metrede oynuyor, önde oynuyor. Gene öyle oynayacaktır. Öyle başlamak isteyecektir. Bundan yararlanabilirim." diye düşünüyordur. 

PAS ORGANİZASYONUNU SADECE BİR MAÇTA GÖSTERDİLER

Bunun karşılığında Fenerbahçe teknik heyeti, Jorge Jesus ne düşünüyor? Bunlar orta sahada top yapamıyor. Ben her seferinde presle bunların ayağından topu alırım. İki ihtimal var. Çok cüsseli bir takım bu. Ama ağır da, dönemiyorlar da...

İstanbulspor ön tarafı zorladı. Sanki İstanbulspor hiçbir şey yapmamış da beraberliği sağlamış gibi konuşuluyor. Ama öyle bir şey değil yani. Hem iyi savunma yaptılar hem de ön tarafta bozdular.

Emre Belözoğlu'nun dediği gibi, hakikaten bir pas organizasyonları yok. Sadece bir maçta, Sivasspor maçında "Aldılar topu, bunu da yapabiliyorlar" dedik ama yarım saat gördük. 

Zaten çok şizoid bir oyun bu. Bir 10 dakika seyrediyorsun, diyorsun ki "Ya bu takıma bak. Ne acayip bir takım bu. Premier lig takımı..." Sonra bir 60 dakika seyrediyorsun; hiç evde yoklar.

DEĞİŞİKLİKLER KONUSUNDA YANINDA YANLIŞ BİR EKİP VAR 

Dolayısıyla, eğer Valerien Ismaël buradan çıkacaksa böyle bir maçla çıkacak. Oyunun genel mantalitesi anlamında, kodları anlamında buradan çıkabilir. Ya da, işte birileri bu şizoid oyuna, bir noktada "Dur" diyecek. Zaten çok müdahale ediyorlar... 

Her konuda müdahale ediyorlar ama keşke değişiklikler konusunda yanına doğru birilerini alsa. Değişiklikler konusunda belli ki yanlış bir ekip var yanında.

Yani Redmond'ın çok iyi bir oyuncu olduğunu biliyoruz. Zaten iyi bir oyuncu olduğu için transfer edildi. Bu konuda hiç şüphe yok. Ama yani o devre arasında o değişikliği yapmanın ne manası var ki?