Jorge Jesus'un "Fenerbahçe için oynadığı rakibin bir önemi yok. Rakibimize saygı duyuyoruz ama biz oynadığımız her maçta kendi fikirlerimizi uygulamaya çalışıyoruz. Her maç böyle olacak, bir sonraki maç da..." açıklamalarını yorumlayan Gökhan Keskin, şunları söyledi:

"Jorge Jesus derbide Beşiktaş'ın oyun sistemine uymayacağız, Beşiktaş maçında da aynı şekilde oynamaya çalışacağız diyor. Konya maçında da aynı şeyi istemiştir ama Konya maçında olmadı. Beşiktaş da burada saha ve seyirci avantajını kullanmaya çalışacaktır. Bu maç Jorge Jesus için de önemli ama Valerien Ismael için hayati derecede önemli bir maç. Fenerbahçe'nin bu maçta aynı futbolu oynamaya çalışacağına inanıyorum ama Beşiktaş buna ne kadar müsade edecek ondan yana şüpheliyim. Yoksa Jesus'un oyun felsefesi her rakibe karşı, her yerde aynı." 

"BEŞİKTAŞ'A KARŞI ÖNDE BASARSAN..."

"Prese karşı ayağa pasla çıktığı zaman Beşiktaş geride çok boşluk yakalar. O presi yapıyorsunuz, baskı altına alıyorsunuz, bunda seyircinin çok büyük katkısı var, hata yapmaya zorluyor seyirci. Fenerbahçe'nin içeride oynadığı iki maçta da Kasımpaşa ve Alanyaspor o prese karşı pasla çıkamadılar. 1-0'dan sonra Alanya çıktı ama 2'yi yiyince düştüler. Beşiktaş maçında ileride baskı yaparsan Beşiktaş'ın defanstan başlayarak ayağı düzgün oyuncuları var. Saiss'i, Rosier'i, Josef'i, Muleka'sı, Gedson'u, Salih Uçan'ı, pasla çıkabilecek oyuncuları var. Sen baskıyı yaptın, Beşiktaş topla çıktığı zaman çok farklı olur. 

"ISMAEL TAKIMI GERİ ÇEKİYOR"

"İki hocayı ben şöyle hayal ediyorum. Bunlar arenadaki iki gladyatör. Ellerinde aslanlar var. Bir tanesi aslanları boyuna çekiyor, salmıyor, diğeri de 'her yere saldırın' diye bırakıyor. Bizimki geri çekiyor, ya bırak, bırak gitsin, onlar kapışsın orada. Üstelik haftada bir maç oynuyorsun, Avrupa'da olmayan bir Beşiktaş. Geçen sene Beşiktaş'ın Sergen Hoca'yla en büyük problemi Avrupa maçları ve pandemiydi. Bu sezon Beşiktaş için büyük avantaj. Üstelik takım maliyetleri yükselmiş, Premier Lig'den kimi bulduysak almışız"

Duhuliye.com