Bilal Meşe, Milliyet'teki köşesinde şu satırlara yer verdi:

Kadro tercihleri, oyun kurgusu, oyuncu hamleleri Ismael'in en çok eleştirilen yanı... Oyuncu hamlelerinde Ismael’in zaman zaman ‘rötar’ yaptığını gözlemliyoruz, eleştirilerde bu konuda yoğunlaşıyor.O zaman yukarıdaki deyimden hareket edersek, ne yani Ismael, bindiği dalı mı kesiyor? Belki görüntü böyle, ama hiç sanmam, bu işten ekmek yiyor. Bile bile ‘lades’ der mi? Demez herhalde!
Gelelim işin asıl püf noktasına... Masuaku çok yetenekli, çok çabuk ve nokta atışı bir transfer, aksini iddia eden var mı? Trezeuget’e “al at” dedi! Şimdi Ismael buna ne yapsın? Sahaya girip, gole mi engel olsun? Bu birrr...
İkiii; Gomez’in attığı kafa golünde stoperler nerede? Adam çıkıyor, en rahat golünü atıyor. Hadi stoperler hatalı, ya kaleci Ersin’e ne demeli? Boylu - poslu 1.95’lik cüssesiyle, çıkıp o topu alamaz mı? Alır. Sanırsınız o çizgiye çivilemişler! Ismael mi kaleye geçsin?
Haa şunu söyleyebiliriz, Mert hazırsa, niye kalede o yok? Bu bir görüştür, eleştiridir, buna kimsenin gıkı çıkmaz. Bireysel hatalarda teknik direktörün eli-kolu bağlıdır. Kement atacak hali yok ya, bunu bilir, bunu söylerim!

DESTEK YOK, KÖSTEK VAR

Gelelim, sosyal medyada dolaşan Dele Alli meselesine... Efendim, diyorlar ki, sakat olmadığı süresince sözleşmesi gereği ‘oynar’...! Yuhhh ki, yuhhh! Yahuuu arkadaş böyle bir anlaşma olabilir mi? Araştırdım, kulüp de açıkladı, kesinlikle koca bir, ‘yalan’! Artı, gerek Dele Alli, gerekse Redmond teknik kapasiteleri bir hayli yüksek, ayaklarına çok hakimler. Ne biz, ne de hoca Souza’nın bu kadar etkisiz olacağını önceden tahmin edebilir miydi? Aslaaa! 
İşin özeti, oyuncu tercihi tamam, oyuncu hamleleri tamam, geç kalıyor buna da eyvallah, ama el insaf, biraz sabır gösterilse fena mı olur?
Destek vermiyorsunuz, bari ‘köstek’ olmayın, tünelin ucu çok uzak, bilesiniz. Şöyle bir yakınlaşsın, tabloyu görelim, o zaman Ismael’i kantara çıkaralım, ne dersiniz?

KULAKLARINI TIKA...

Bir çift sözümüz de Valerian Ismael’e... Tribünlere ya da eleştirilere takılırsan, şaşırırsın. Elin - ayağın dolaşır, hatalara davetiye çıkarırsın. Kaldı ki Başkan Ahmet Nur Çebi, her fırsatta sana destek oluyor. Tribünlere kulaklarını tıka, işine odaklan. Un var, yağ var, şeker var, yönetim, taraftar ve camia, senden de iyi bir yemek bekliyor, bilesin!