Tümer Metin açıklamalarında;

Sevgili Şansal Büyüka ile uzun yıllar birlikte çalıştık, genelde programa girdiğimizde manşet sorardı, maça dair manşet. Bugün sen de sormuş olsaydın, kafamda şöyle bir manşet vardı; “Skor tamam ama oyun tartışılır” Beşiktaş adına.

Muhtemelen hem gelen oyuncular, hem teknik adamı zeminden çok şikayet edecekler, bizi zemin oynatmadı, zemin oyunu etkiledi diye. Haklı da olabilirler kötü bir zeminde oynandığını söyleyelim.

Paragrafı orada kapatalım, gerçekten yakışmayan bir zeminde oynandığını söyleyelim. Bence Giresunspor adına da bir dezavantaj böyle bir zemin, yani oyunun bir bölümü Beşiktaş’ın durduğu anlarda senin bir şeyler üretmen gerekirken sen de zemine takılıyorsun, o yüzden daha sağlıklı, futbola elverişli bir zemin olmasında fayda var.

Zemini bir kenara bırakacak olursak, oyun zeminin gereksinimine döndü. Zemin menşeli takımı uzun topa yöneltmiş Valerien İsmael oyun anlayışı olarak, orada tutayım, havuza düşeni alayım diye. Onda da zaman zaman etkili olduğu anlar var, olamadığı anlar var. Maraton tabi lig uzun. Hafta hafta, bu puanlar kıymetli. Üç haftadır kazanamıyordu Beşiktaş, bu dördüncü hafta. Bu türbülansa dur demek, deplasmanda üç puan çıkarabilmek bugün oyundan ziyade skorun daha önemli olduğu hoca ve takım için önemliydi. Bir kötü beraberinde başka sonuçlar doğurabilecek durumda, çünkü çok güvenli hissetmiyor Valerien İsmael ve güvenli hissetmemesi de daha defansif, daha savunmaya yönelik, daha tabelaya yönelik hamleler yapmasını sağlıyor. Bu da Beşiktaş’ın genine uygun değil. Bugün kazanan takım, kazanan takımın taraftarı dahil oynanan oyundan memnun değil. İşin öbür tarafı da Giresunspor’un böyle ahım şahım seni forse edecek bir gücü yok, burada biraz kalitenle işi kurtarabilirsin ama ben hocadan kaynaklandığını düşünüyorum. Fazla da uzatmayayım çok net, çok iyi bir Anadolu takımı hocası olabilir Valerien İsmael ama büyük takımın hocası mı? Genlerine uygun mu, orası tartışılır. Bunu neden söylüyorum, büyük takımların sekizinci hafta itibaren oyunlarındaki gelişimi gösterebilirsin. Geçen hafta Fenerbahçe derbisinde Ghezzal’ın oyuna girdikten sonra takımın üzerindeki etkisi, bugün N’Koudou’nun da içeri beraber girmesiyle aynı oranda gözükmedi. Hadi burayı zemine bağladık, Rosier’i oyundan çıkarma tercihi, Dele Alli’ye o kadar sabretme tercihi, bunlar teknik adam dosyasıyla tartışılabilecek konular. Sezon başından beri hatta geçen sezondan beri Valerien İsmael’in değişiklikler üzerinden yaptığı tasarruf çok tartışılıyor. Bir çırpıda üç, dört maç sayabiliriz. Bu hafta itibariyle de skor tamam ama oyun tartışılır Beşiktaş adına…" ifadelerini kullandı.

Duhuliye.com