İşte Sarıalioğlu’nun açıklamaları:

"BU BEŞİKTAŞ BİR HARİKA"

Bugünlerde çok şükür keyfimiz yerinde. Beşiktaş'tan ötürü de ayrıca yerinde. Bu Beşiktaş bir harika. İzlemeye doyum olmuyor. Karagümrük maçından sonra Sivasspor maçında da Beşiktaş'ı çok beğendim. Bu Beşiktaş'ın temposuna, kalitesine dayanacak takım çok zor bulunur. Özellikle ileri üçlüde muazzam işler yapılıyor. İddia ediyorum, Weghorst Türkiye'nin en iyi santrforu. Gol özelliği çok yüksek olan bir oyuncu ama sadece gol değil, her işi yapıyor. Servisleri de muazzam. Muleka, Kasımpaşa'da gördüğümüz o golcü performansını sürdürüyor.  O da hücumda çok önemli işler yapıyor. Dele Alli çok önemli bir yıldız, daha ilk maçı olmasına rağmen yeteneklerini gösterdi, daha da iyi olacak. Beşiktaş'ın oyunu yönlendirecek böyle bir isme ihtiyacı vardı, onu da bulmuş oldu. N'Koudou gününde olduğunda onu durdurmak çok zor, sezona çok iyi başlangıç yaptı. Daha bir de bu hücum hattına sakatlıktan çıkmış Ghezzal eklenecek. Ghezzal geldiğinde kulübede kim oturacak, bunu ben bile düşünüyorsam Valerien Ismael de bunun tatlı telaşı içerisindedir.

"HERKES FORMUNUN EN ÜST SEVİYESİNDE"

Şu ana kadar geçen 4 hafta içerisinde açık ara ligin en iyi takımı Beşiktaş. Takım oyununda bu durum böyle olduğu gibi bireysel olarak da Beşiktaş'ta bütün oyuncular kendi form düzeylerinin en üst seviyesine ulaşmış haldeler. Örneğin Salih... Aferin Salih'e! Geçen sene kadroda yeterli şansı bulamayan bir oyuncuyken bu sezon geri dönüp formayı böylesine iyi bir oyunla almak her babayiğidin harcı değil. Orta sahanın en önemli oyuncusu, her işi yapıyor. Hele bir de üç yerli oyuncu kuralının olduğu ligimizde adeta bir elmas, bir pırlanta... Yanındaki Gedson ile gayet iyi bir uyum yakalamış gözüküyor. Böyle devam Salih! Gedson da gayet iyi bir performans gösteriyor. Rosier asistleriyle sezona harika başladı. Geçen sezon düşüş oldu deniliyor, ben katılmıyorum. Futbolcular insan, makina değiller. Rosier o formsuz denilen haliyle bile bu ligin en iyi sağ kanat savunmacısıdır. Sol bekteki Masuaku da bilekleri yumuşak, pasları iyi, kanadını rakibe kapatan, hücuma katılan, iyi ortaları olan, beğendiğim bir oyuncu. Daha arkada Cenk var. Çok gol atıp puanlar kazandırmasını bekliyorum...

"NECİP'İ BAŞIMIN ÜSTÜNDE TAŞIRIM AMA..."

Beşiktaş'ın bir başka yeni transferi Saiss stoperde çok iyi iş çıkarıyor. Yanında Necip iyi oynuyor. Necip görev verilen her yerde elinden gelenin en iyisini yapan önemli bir oyuncu. Necip'i başımın üzerinde taşırım, omuzlarıma alır taşırım ama stoperde Beşiktaş için yetenekleri kısıtlı. Beşiktaş'ın o bölgeye mutlaka çok tecrübeli, kariyerli, lider özellikli, usta bir oyuncu alması şart. Bir stoper transferi yapılmazsa bu takıma, sahada zevkle izlediğimiz o futbola yazık olur.

"VALERIEN ISMAEL'E TEK BİR SORUM VAR"

Beşiktaş bu sezon maçlara hızlı girişler yapıyor, yüksek tempoyla başlıyor ve daha ilk yarıdan işi bitiriyor. O tempolu, istekli, baskılı başlangıç çok iyi ancak Valerien Ismael'e tek bir sorum var. İkinci yarılarda geri çekilmek neden? Beşiktaş ikiyi bulduysa üçü, üçü de bulduysa dördü atmalı. Takımda ikinci yarılarda yaşanan bu yavaşlama, bu düşme her Beşiktaşlının sorduğu bir sorudur. Beşiktaş 90 dakika boyunca baskılı, hakim oyun oynamalı. Bazı yavaşlamalar, rölantiye almalar kabul edilebilir ama oyunun kontrolünü elinde tutmalı. Bu 45 dakikalık görüntü oyunun geneline yayılmalı.

"BU OYUNUN DEVAMINI BEKLİYORUM"

Beşiktaş bu hafta Ankaragücü deplasmanına çıkacak. Ankaragücü yeni bir takım, maç deplasmanda oynanacak ama ben deplasmanda da bu keyif veren oyunu bekliyorum. Her zaman aynı formu, aynı oyunu sergileyemeyebilir ama Beşiktaş'tan artık buna yakın oyunlar ve performanslar bekliyorum. Böyle oynadığı sürece Ankaragücü karşısında da bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

Doruk KOÇ / Duhuliye