Altan Tanrıkulu yaptığı değerlendirmede;

Valerien İsmael’in tartışılması çok normaldir. Büyük camialarda geçen sene Pereira’nın başına geldi. Bir takımda güvensizlik ortamı, hele hele alternatifinle ilgili söylentiler var ise ki var, herkes artık konuşuyor. Nereden baktığınla ilgili senin, sevdiğin bin insana baktığın açıdan bakmıyorsun çünkü bu niyetin yok Valerien İsmael’e. 

Ben beklemekten yanayım, bir Beşiktaş Fenerbahçe maçını oynasın bakalım. Oradaki sonuca göre de Beşiktaş kariyeri üçe ayrılabilir. 

Bir kere olumludan gidelim; Fenerbahçe Beşiktaş’ı yenerse, her zaman olduğu gibi Önder Karaveli ile sözleşme uzattılar berabere kaldı diye, iki beraberlikte duruma bakarlar derler ki Başakşehir maçını kazanamadık sahamızda, Fener'le de berabere kaldık, Fenerbahçe iyi bir takım devam edelim.

Üçüncüsü yenilirse, açık söyleyeyim bunu telaffuz etmek istemem ama ondan sonra 9. hafta maçına çok çıkabileceği durumda değilim şu anki ortamda.

Çünkü daha sezon başlarken işine müdahale edildi, sistemi değiştirdi adam. Yeni bir şeyler oluşturuyor, oyuncuların çoğunu tanımıyor. Tayyip Talha’yı çok az tanıyordur genel anlamda, yani onlarla bir yola girecek, yeni geldiler, Dele Alli de öyle. Tayfur, Dele Alli, Salih’i nispeten biliyor, hazırlık maçlarından beri oynatıyor, onu oturtturdu. Josef uzun süre sakatlıktan çok kötü döndü. Ersin’le Serdar Saatçi ile bazı oyuncularla sürekli sözleşme uzat, oynat oynatma. Rıdvan gidecek mi, gitmeyecek mi son gün belli oldu. Valerien İsmael’in artıları da var, Ceyhun Kazancı’nın ifade ettiği gibi bazı form düşüklükleri de var.

Buradaki denklemde bu derbi çok önemli. Her şeyden bağımsız mesela Valerien İsmael'in çok iyi olduğunu, bu psikolojiyi kaldırabileceğini düşünmüyorum. Başakşehir yenilgisinden sonra İstanbulspor beraberliğinin ardından Fenerbahçe iç saha yenilgisini çok kaldırabileceği düşüncesinde değilim…

Duhuliye.com