Serkan Korkmaz açıklamalarında;

Puan cetveline bakıldığında Valerien İsmael’in gereğinden fazla eleştirildiğini düşünüyorum. Jesus’un da ben dahil gereğinden fazla övüldüğünü düşünüyorum.

Valerien İsmael eleştirileri hak ediyor ama bu kadarını değil. Tabi ki eleştirilmeyi hak ediyor, Jesus’un dahi eleştirilmeyi hak ettiğini iddia ediyorum, Valerien İsmael’i mi koruyacağım ama ortada da orantısız bir durum var. 

Valerien İsmael bir Jesus gibi otoriter ve iradesini sahaya yansıtan tavırlar sergilemiyor. Yani Weghorst’u oyundan alması gerekirken alamıyor, yerine Cenk ve ya Muleka’yı koyması gerekirken koyamıyor çünkü Weghorst’ta bir düşüş yok. Weghorst’u doğru, etkin, verimli ve Weghorst’u da koruyacak şekilde kullanabilien bir teknik adam performansı yok Valerien’da
 Yani benzer hataları Jesus da yapıyor, Okan Buruk da yapıyor bu arada, hani sadece Valerien İsmael’e mahsus bir hatadan bahsetmiyorum, Abdullah Avcı da yapıyor. Her birinde görülen bir şey Weghorst’u çok uzun tuttu, Cenk’i de negatif ayrımcılıkla takımdan dışlıyor gibi. Cenk böyle oynamamaya devam edecekse Galatasaray’ın yerinde olsam 11’de doğrudan Türk oyuncu oynatma zorunluluğu varken Galatasaray’ın Cenk’e talip olmasını çok da mantıklı bulurum.

Duhuliye.com