Fransız teknik direktörün oyuncularla arasındaki bağ Hatayspor maçıyla birlikte koptu. İşte madde maddee Ismael'in sonunu getiren olaylar...

1- SİSTEM

Ismael, ilk günden beri üçlü savunma sistemini savundu. Avrupa’da birçok üst düzey kulübün bu şablon içinde başarılı olduğunu ileri sürdü. ‘Asla vazgeçmem’ dedi. Aradan bir ay geçmeden kendisi ile çelişip bahsettiği sistemi çöpe attı.

2- İLİŞKİLER

Futbolcular ile birebir diyaloglar kurdu. Ancak; basına yansıdığı şekilde bu durumdan kimse tatmin olmadı. Hocanın söyledikleri ile icraatlarının çeliştiği ileri sürüldü.

3- KABULLENME

Sergen Yalçın sonrası Ismael ismi kafalarda soru işareti oldu. Camia ile bir kan uyumsuzluğu yaşandı. Takım zirve içinde olsa da taraftar teknik direktörüne inanmadı.

4 - TRANSFERLER

Ismael, "Öyle oyuncular alacağız ki, isimleri pek duyulmamış. Ancak katkıları yıldızların önünde olacak" diyerek elinde geniş oyuncu datası olduğu izlenimi yarattı. Yapılan transferler içinde böyle biri çıkmadı. Onay verdiği isimlerin katkıları sınırları geçemeyip vasat kaldı.

5 - KADRO

Maçlarda kadro istikrarı hiç olmadı. Yanlış ilk 11 tercihleri, sonradan yaptığı hamleler... Değişiklik yapmaktaki zamansızlığı skorlara yansıdı.

6- UYUM

Tesislere sistem kurdurup yapay zeka formülünü denedi. İsviçre merkezli sistem ile ortaklaşa yapılan çalışmalar sahaya yansımadı. Takım 60 dakikalık fizik kondisyona takılı kaldı.

7- MOTİVASYON

Nerede ise 7/24 tesislerde kaldı. Bu durum ilk başlarda pozitif olarak lanse edilse de oyuncular zaman içinde tam aksi görüş bildirdi. Ismael ve ekibinin sürekli yanıbaşlarında olması, tesislerden hemen kaçış yaşanmasına sebep olup olumsuz hava oluşturdu.

8- ADALET TERAZİSİ

Takım içinde forma dağıtması adaletsizlik yarattı. Cenk, Kerem, Necip, Gedson, Muleka, Emre, Welinton, Montero, Emrecan gibi birçok isim rahatsızlıklarını yönetim bazında Ceyhun Kazancı’ya ilettiler.

9 - DİYALOG

Her kayıp puan sonrası, toplantıda oyuncuları isim isim suçlayıp eleştirdi. Bu durum suçlanan ve suçlanmayanlar tarafından çok yadırgandı. Takım içinde hocaya karşı gizli ittifak oluştu.

10- OYLAMA

Beşiktaş'ta bir ilk yaşandı. Yönetim, takımdaki futbolculara hocanın ayrılık konusunu içeren anket yaptırdı. Weghorst, Redmond, Masuaku, Salih ve Dele Alli hariç isimler kan değişimine sıcak olan isimlerdi.

Kaynak: Fanatik