İstanbul’daki ilk etap hazırlıklarını tamamlayan Beşiktaş, Antalya’da 16 Aralık’a kadar devam edecek kampta da fiziksel çalışmalara ağırlık verecek. Bu planın perde arkasında, Teknik Direktör Şenol Güneş ve yardımcılarının takımın fizik kondisyon durumunu yeterli bulmaması yatıyor.

Siyah-beyazlı takım, Valerien Ismael döneminde genelde 50 dakika süren yoğun tempolu antrenmanlar yapıyordu. Çalışmalar yüksek şiddetle yapılsa da 50 dakikalık çalışma süresi uzun vadede takımın fiziksel durumunu olumsuz etkiledi. Beşiktaş buna bağlı olarak maçların genelde ilk yarılarında başarılı olurken, ikinci devrelerde fiziksel sorunlar ve ciddi puan kayıpları yaşadı.

Yardımcılarıyla birlikte uzun süre takımı analiz eden Şenol Güneş bu nedenle göreve geldikten sonra işe fiziksel hazırlıktan başladı ve Antalya kampında da kondisyon çalışmalarına ağırlık verecek.

Dünya Kupası’nın ardından Süper Lig’e iyi bir dönüş yapmayı hedefleyen siyah-beyazlı hoca, Antalya’da fiziksel sorunları ortadan kaldırmaya çalışacak.

Kartal, Belek’te gerçekleşecek 12 günlük kampta çoğunlukla çift antrenman yapacak. Siyah-beyazlı oyuncular maç günleri dışında sürekli kondisyon yükleyecek. Taktiksel çalışmalar ise fiziksel hazırlıkla birlikte yürütülecek. Şenol Güneş ve yardımcıları kamp boyunca analiz yaparak takımdaki eksiklerin üzerine yoğunlaşacak.

Kaynak: Milliyet