Yanılgıya düşülmemesi için bu kez anlaşılır dille açık ve net yazayım! Ne Ahmet Nur Çebi ne de Şenol Güneş ile sorunum mevcut.

Benim sorunum Beşiktaş'taki 'Karadeniz yapılaşması!' Bir yanda Karadenizliliği ile övünen başkan Ahmet Nur Çebi, diğer yanda Karadeniz'in futbol efsanesi Şenol Güneş… Beşiktaş, Kasımpaşa'yı ıkına sıkına ve son dakikalarda 'ecel terleri' dökerek 2-1 yeniyor, oturup 'Karadeniz yapılaşması' üzerine ahkam kesiyorum olacak iş mi?

Ahmet Nur Çebi, takımın başına getirdiği Valerien Ismail'i neden gönderdi? İstenilen sonuçların alınamaması ve arzulanan futbolun sergilenmemesi nedeni ile sanıyorum! Neden onca alternatif içinde boştaki Şenol Güneş yeniden Beşiktaş'a döndü? (Ki, ilk haftada Şenol Güneş'in döneceğini yazdığım için yakın arkadaşlarım tarafından dahi sertçe eleştirildim) 

Ahmet Nur Çebi, Şenol Güneş'i yeniden takımın başına getirdi de ne oldu? Olan biten ortada; Kasımpaşa maçında görüldü ki Beşiktaş eskisinden de kötü! O vakit Valerien Ismail neden gönderildi? Beşiktaş'ın dinamik, dil hatta diller bilen, kendisini yenileyen, çağdaş futbol kültürüne sahip bir teknik direktöre gereksinimi varken niye tercih Şenol Güneş oldu? Ne Karadeniz insanıyla (ki ailemin bir yanı Karadenizli) ne Şenol Güneş ile ne de Ahmet Nur Çebi ile sorunum mevcut. Ancak 'Karadeniz yapılaşması' ile Beşiktaş'ın geldiği nokta da bu…

Şenol Güneş, Cenk Tosun'u oynatabilmek için haftalardır takımın yapısını bozmakla meşgul inat ve ısrarla. Bir yanda gol yollarındaki yetisini ispatlamış Wout Weghorst diğer yanda bonservisine 22.5 milyon Euro ödenen Cenk Tosun…

İngilizler futbolu Şenol Güneş kadar bilemezler tabii! Cenk Tosun, attığı tek golün dışında sahada kaldığı süre içinde ne yaptı? Şenol Güneş'i bir kez daha uyarmakta yarar var; Güneş, 'kendi kahramanını' yaratmaya çabalarken Beşiktaş'ı takım oyunundan uzaklaştırıyor!

Wout Weghorst'un skoru 2-0 taşımasının ardından yaşananlar ise Beşiktaşlıları haklı olarak 'isyan' ettirdi. Kasımpaşa aradaki farkı bire indiren golü bulduktan hemen sonra ise Fransa'nın kırsalında yaşayan eski dost Mustafa Bostancıoğlu yazmış 'bu ne rezalet?' notunu. Adamcağız haklı, gurbet ellerde tek tesellisi Beşiktaş ama nerede o eski Beşiktaş ara ki bulasın!

'Ecel terleri' ile geçiştirilen son dakikalara gelmeden önce başa gitmeli. Kasımpaşalı Mortadha Ben Ouanes 22. Dakikada kaleci Mert Günok ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda golü atabilseydi neler olurdu biliyor musunuz?

Beşiktaş'ta iki oyuncunun hakkını vermeli birisi kaleci Mert Günok diğeri ise Gedson Fernandes… Kasımpaşa maçının son 10 dakikası Beşiktaş için 'utanç' içerir ve bu da tabii en çok da Şenol Güneş'e yansır. Şenol Güneş'i biraz bıkkın gördüm ya siz?

Asena ÖZKAN / T24