İşte Mustafa Demirtaş'ın açıklamaları:

"Ligimizde takımlarda yabancı oyuncu sayısı 12'ye düşecek. Beşiktaş'ta gitmesi gereken oyuncular; Worrall ve Ghezzal gitti, Aboubakar kocaman bir eksi, bir şekilde kurtulması gerekiyor Beşiktaş'ın. Yine yalandan iki gol atmış milli takımda ama son maçta hali ortada idi. Birçok bakımdan güvenilir oyuncu da değil. 

Masuaku yerine çok daha dinamik bir sol bek gelmesi gerekiyor, açıkçası ideal Beşiktaş'ta Masuaku'ya çok yer olmadığını düşünüyorum. Oyunun bir tarafını oynuyor, hücum kısmını zaman zaman etkili oynuyor ama onu oynarken savunması çok eksik kalıyor. Beşiktaş'ın bu konuda şakası olmaması lazım. 

Bronckhorst'un oyun sisteminde beklere çok önem veriliyor. Hatta gittiği yerlerde beklere daha çok ivme kazandıran, beklerin çok önem vereceği bir teknik direktör ancak Masuaku'ya çok fazla yer olacağını düşünmüyorum.

Colley ve Amartey bence alternatif yönünden bile çok yeterli oyuncular değiller. 12 yabancıya düşülüyorsa bu oyunculardan çıkılması gerekiyor. Amartey'in stoperliğini, hatta 6 numaralığını da boşver. Zaten o kadarını Demir Ege, Salih de oynuyor. Colley kadar Tayyip Talha da oynar. 

Chamberlain ve Rebic gibi oyunculara da yer olduğunu düşünmüyorum. Doğru yapılanma için bu oyunculardan kurtulmak gerekiyor.

Sağ bek transferi yapılacaksa Svenson'dan vazgeçilebilir. İyileşen Amir sekiz numarada kullanılabilir. Gedson ve Muçi kadroda. Gedson ve Amir iyi bir teklif gelirse daha iyi bir transfer için gönderilebilir. Muleka sezonu iyi bitirdi ve iyi bir alternatif olabilir. Rashica bazen 11, bazen alternatif, hatta bazen sağ bek, ideal Beşiktaş'ta birçok bölgede değerlendirilebilecek bir isim. 

Beşiktaş'ta stoper için ismi geçen isimler gerçekten büyük isimler ki sayısı 2, çok doğru. Defansa Rıdvan dönmeyecekse yabancı olacak. Santrafor için Aboubakar yerine isim gerekiyor. Kanat bölgesi için Rashica orada olmuyor. Orada N'Koudou'dan daha mantıklı davranan bir isme ihtiyaç var. Steven Berghuis 10 numara özellikli, kanat oynamaya uygun ve Bronckhorst böyle oyuncuyu sever. Ryan Kent'i böyle kullandığını biliyoruz. Bu işin karşılığı Berghuis. Topu aldıktan sonra fark yaratan bir oyuncu. Hollanda liginde 90 dakikada skora 0,81'lik etkisi var. Bu iyi ve yüksek bir rakam. Ya gol atmış ya da asist yapmış...

Kale etrafında topla buluştuğu zaman hem asist hem gol özelliği olan bir oyuncu..."

Duhuliye.com