Mustafa Demirtaş Giovanni van Bronckhorst ismini değerlendirdi.

Mustafa Demirtaş;
Beşiktaş teknik direktör arayışında birçok isim geçti. Hatta eski teknik direktörlerin de ismi geçti. Mourinho ismi de geçti ki bu büyük bir hataydı. Çünkü bir sonraki gelecek gerçek teknik direktörün üstünde anlamsız bir baskı oluşturdu. Kısa zamanda bu gereksiz baskı geçti ki doğrusu da bu idi.

Giovanni van Bronckhorst Beşiktaş'ta bir süreç başlatacak, bir inşa başlatacak potansiyel bir teknik direktör. İki tane önemli başarı kanıtı var. Bir tanesi Feyenord şampiyonluğu diğeri ise Rangers ile Avrupa Lig'inde final oynaması. Finalde de kupayı penaltılarla kaybetmişti. 

Feyenord şampiyonluğu şunu gösteriyor bir sezonu planlayabilen bir teknik direktör. Sezon boyunca kazanan bir ekip, puan ortalaması yüksek  olup şampiyon olaca bir takım yaratmayı da başarmış. Avrupa başarısına baktığımızda da maç maç olaylara bakabilmiş, her maçı ayrı bir sistemle oynatabilmiş, oyuncu rollerine dokunmuş her işi maçına göre planlayıp kısa periyotta böyle büyük turnuvada finale kadar gidebilmiş bir teknik direktör. Şimdi bunları Beşiktaş'ta tekrarlamasını bekleyeceğiz.

Yaptığı açıklamalara baktığımızda; 
4-3-3 çok sevdiğini ve oyunu domine etmeyi de sevdiğini açıklıyor. Sahada da genellikle bu tarzı seçiyor. Kariyerinde hep iyi yerlerde olmuş bir teknik direktör. 4-3-3 olmadığı zamanlarda bazen 4-2-3-1 oynamayı tercih etmiş bir isim.

Rakibe bağlı olarak oyun içerisinde birden fazla sisteme sahip olunması gerek açıklaması var. Aynı bağlı oyun içerisinde yine öne baskı yaparak o andaki rakibin durumu veya kadronuzun durumu üçlü oynamanızı emrediyordur, üçlü savunmaya geçersiniz ama oyun fikri aynıdır. 

Bir diğer açıklaması ise oyuncularım her sisteme karşı oynamanın farklı yollarını bilmeli. Burada şunu görebiliriz bek oyuncusundan kanat bek oyuncusu yaratabilir. 10 numara oyuncusundan merkez orta saha oyuncusu yaratabilir. 

Bu beşiktaş için önemli bu şekilde esnek olması önemli çünkü Beşiktaş yeni bir kadro kuracak, ilk 11'e en az 5 transfer eklenecek mevcut kadroda hala rolünü bulamamış oyuncular var onlara da yön verebilecek kapasitede bir teknik direktör.