VAR mısın YOK musun.

Beşiktaş adına artık ciddi anlamda düşünme zamanıdır. Ne yaptım? 
Ne yapmak istiyordum? 
Ne oldu?.

Başakşehir   kaleye attığı ilk şutta golü buldu.. Başakşehir'in  bu kadar sert futbolu tercih etmesi  çok ilginçti. Hakem de beklenildiği gibi kötü bir yönetim gösterdi. 
Bu sezon bir çok maçta kötü yönetim gösteren diğer hakemleri aratmadı.  Yere yatan her oyuncunun ayağa   kalkmaması, oyunun çirkinleştirilmesine göz yuman bir  hakemden söz ediyoruz.

Evet Beşiktaş pozisyonları cömertçe harcamış   olabilir ama hakem  maçın kaderini değiştirdi..
Verilmeyen  net bir penaltı vardı. Başakşahir'in savunma oyuncusunun eline top 2 kere çarptı. 2 ayrı eline çarptı. Biri destek eliyse ikincisi değildi. Rakip kolunu kullanarak avantaj sağlayıp topa müdahalesi net  penaltıydı, verilmedi.
Rahmetli Vedat Okyar 'ın sözü'' Hakem sana haksızlık yapıyorsa, öyle bir oynarsın ki hakemi çimlere gömersin" 
Pozisyonlar cömertçe harcanmış olmazsa bu da gerçekleşecekti. 
 
Futbol adil bir şekilde yönetilmeli.
Sahada mücadelenin keyif verebilmesi için, saha içine etki eden tüm etmenlerin eşit ve adilce planlanıp, sunulması gerekmektedir.
Ülkemizde bu maalesef böyle yaşanmıyor .
Beşiktaş Başkanı, yöneticisi, hocası, oyuncuları ve taraftarlarının bu gerçekle  işi gerçekten çok zor.  
Beşiktaş taraftarı  Maç başlamadan önce nasıl oynarız,  maç nasıl olurdan önce hakem acaba bugün ne  yapacak diye düşünüyor..

Başkan  müthiş bir kadro oluşturdu, bu saatten sonra kötü sonuçlar tamamı ile  hocaya yazar. 
Bu yenilgi dünyanın sonu değil. Sadece kaybedilen bir üç puan. Enseyi hemen karartmaya, strese girmeye gerek yok.
Bu maçla ilgili çok şey yazmaya da gerek yok, çünkü hakem maçın kaderi ile oynadı.

Sahaya bakıyorum; Beşiktaş Adana Demirspor'dan stoper Tayyip 'yı  almış; Başakşehir karşısında hala Necip Uysal oynuyor..Yenilen golde Necip'in hatası olduğu kadar Kaleci Emre'nin   de  hatası vardı. Bence Suç Necip'te değil ne yazık ki  Necip'te ısrar edenlerde .Kaleci  Mert Günok hala mı sakat.Düzelmedi mi bir türlü.

Ghezzal olmayınca , takım pozisyon  üretmekte  zorluk çekiyor. Rosıer de üretkenlik anlamında geldiği sezondaki  performansına ulaşamadı..

Muleka  oyunda kalmalıydı  laubali bir oyun oynayan N'Koudou yerine Redmond alınmalıydı.Sürekli top harcayan Nkoudou 90 dakika oyunda kaldı. 

Beşiktaş’ın takım savunması konusunda ciddi problemleri var ve bu sorun giderek büyüyor. Hatta her hafta giderek derinleşecek gibi görünüyor.  Düzenini bulamamış savunma  tüm rakipleri de cesaretlendiriyor.
Yeni transferler  Redmond; Tayyib Talha ve Tayfur Bingöl  ışık verdiler.Rachid Ghezzal; Dele Alli , Josef de Souza da takıma katılınca neler yapacaklarını göreceğiz..

Ayrıca, Beşiktaş taraftarı övündüğü  geçmişine geri dönmeli. Oyuna  katkısı olmalı , takımı oyunda tutmalı  ve rakibin üstüne çökmeli.

Şampiyonluk yolu uzun bir maraton , daha oynanacak çok maç var. Bu maçlarda Fransız hoca az hata yaparsa   sezon sonunda şampiyon Beşiktaş olur