İlk maçta deplasmanda alınan galibiyet iki ayaklı maçlarda büyük avantaj sağlıyor. Taktik avantajını elinize geçiriyorsunuz. Rakibin belli mecburiyetlerine karşı daha geniş bir uygulama alanı ortaya çıkıyor.

Beşiktaş cebine koyduğu ilk tur galibiyetinin avantajını herhangi bir şüpheye yer bırakmadan oyun olarak da sahaya yansıttı. Maç temposu çok pozisyon getirmese de kontrol her zaman Beşiktaş'ta kaldı.

Orta alandaki Fernandes, Salih ve Hadziahmetovic 3'lüsü maçın dengesini Beşiktaş'ın istediği yönde tuttular. Rashica'nın ilk 11 başlaması önemliydi.

Şenol Hocanın savunma güvenliğini de ön planda tuttuğunu gördük. Necip'i stoperde Onur'u sol bekte oynatması istikrardan yana olduğunu ortaya koydu.

Tabii yine işin finalinde her şey bir yana Aboubakar bir yana diyoruz. Muazzam bir oyuncu. Golü atarken önce resital verdi sonra da virtüöz olarak sonucu belirledi.

Aboubakar, Beşiktaş açısından çok şey ifade ediyor. Denge değiştiren bir oyuncu. Futbol karakteri çok yüksek. Hem sorumluluk altına giriyor hem de aldığı sorumluluktan mutlu oluyor. Çünkü lider bir oyuncu.

Dün akşam yine turu getiren oyuncu oldu. Varlığı Beşiktaş'a güç katıyor.

Ali GÜLTİKEN / Sabah