Fatih Doğan şunları söyledi:


Nino konusunda gelişmeler var. Özellikle Beşiktaş yönetimi bir strateji belirledi, Liyanko krizi aslında buraya kadar getirdi. Sağlık raporlarına takıldı Beşiktaş'ın doktoru Kerem Ülkü, bu şartlarda oynatırsanız yarın sakatlık riskiyle karşılaşırsınız deyince, Beşiktaş 6 milyon euro'luk riski almadı. 

Bir, iki ay sonra sakatlansaydı Beşiktaş yönetimi de bu sakatlığın, riskin altından kalkamazdı, o yüzden alınan kararı doğru buluyorum. 

Şimdi Liyanko'dan boşalan yere Liyanko'dan daha iyi bir isim, marka düşünülüyor. Bu yüzden Nino ismi daha ön plana çıktı.

Nino, Brezilya'da bir değer yapan milli takımında adı konuşulan, Fluminense'de iyi işler çıkaran tecrübeli bir isim. Lider bir oyuncu profili, çok hızlı, çok süratli değil ama oyun aklı ile denge stoperi dediğimiz bir oyuncu...

6 milyon Euro'yu Liyanko için gözden çıkaran Beşiktaş ve bunu taksitlerle ödeme planı geliştirmişti. Burada şöyle bir durum var Fluminense Kulübü "Ver peşin parayı!" "Al Nino'yu!" diyor bu da 7 milyon Euro...

Oyuncunun maaşıda sorun olacak bir maaş değil. 1,3 milyon euro + bonusları var. Bu da Beşiktaş'ın takım içi skalasını bozacak değil.

Şu an Beşiktaş peşin para ödemeden nasıl çözeriz, taksitlendirme yaparız? onu sorguluyor ama Brezilyalılar ısrarlı.

"Ver parayı, al Nino'yu" diyorlar.

Bakalım sayın Ahmet Nur Çebi, çıkartıp parayı koyacak mı? yoksa taksitlendirme şıkkını zorlayacak mı? 

İşte! bu süreç oluşursa, Nino'nun Beşiktaş'a kapısı açılma yolu çok yakın.