VOLE yorumcuları Mustafa Demirtaş ve Onur Tuğrul, Beşiktaş'ın kadro yapısını değerlendirdi.

8+3 kuralı içerisinde Serdar Saatçi'nin forma şansını arttırdığını belirten ikili, Serdar'ın gösterdiği performansla stoper rotasyonunda Necip'in önüne geçtiğini ifade etti.

Serdar'ın 11 oynamasının Beşiktaş'ın hücumdaki yabancı yıldızlarını oynatabilmesinin yolunu açacağını belirten Demirtaş ve Tuğrul, bu sayede Beşiktaş'ın oyun kalitesinin yükseleceğini, bunun sinyalini ise Malatyaspor maçında gördüklerini belirtti.

Serdar ilk 11 oynadığında Beşiktaş'ın 3 yerlisinin de özkaynak düzeninden yetişmiş isimler olacağını belirten yorumcular; Beşiktaş'ın hem dünya yıldızlarına, hem de kendi yetiştirdiği yıldızlara sahip bir takım olduğunu, hocasının kendi efsanesi olduğunu, bunların bir büyük takım için en önemli kazanımlar olduğunu söyledi.

Altyapıdan çıkan bir başka oyuncu Ersin'in performansına da değinen ikili, Ersin'in gittikçe yükselen bir form grafiği olduğunu, geçen sene en büyük handikapları olan kaleden çıkmma, açı daraltma gibi özelliklerin bu sezon en büyük artıları olduğunu, bunun da Ersin'in kendini ne kadar geliştirdiğinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

VOLE yorumcuları, Ersin'in ik 11 oyanamasa dahi, milli takım aday kadrosuna çağırılmayı hak ettiği görüşünde birleşti.

Duhuliye.com