Alman teknik adam Stefan Kuntz ile yollarını ayırma kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu A Milli Takım’ın başına Vincenzo Montella’yı getiriyor. Daha önce Türkiye’de Adana Demirspor’u çalıştıran tecrübeli teknik adam İstanbul Beşiktaş’taki bir otelde TFF yetkilileri ile bir araya geldi.

Yardımcıları ile birlikte otele gelen Montella için 6 oda ayrıldı. Türkiye Futbol Federasyonu yetkilerinin de otelde olduğu ve sözleşme şartları için İtalyan hoca ile görüşme gerçekleştirdikleri öğrenildi.

3 YARDIMCISI İLE GELDİ

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) A Milli Takım teknik direktörlüğü için Vincenzo Montella ile anlaşma sağlandığına dair haberler gündeme bomba gibi düştü. Alman hoca Stefan Kuntz ile yolları ayırma karar alan A Milli Takım kurmayları yeni hoca konusunda İtalyan Vincenzo Montella isminde karar kıldı.

TFF Montella'yı ekibi ile birlikte İstanbul'a davet etti. 49 yaşındaki çalıştırıcının EURO 2024 ve 2026 Dünya Kupası hedefleri ile A Milli Takım'ın başına getirilmesi bekleniyor.

Montella'nın yanına, daha önce Adana Demirspor'da çalıştığı ve Türkiye'yi tanıyan 3 yardımcısını da aldığı ifade ediliyor. Bu yardımcılar arasında Daniele Russo (Baş yardımcı antrenör), Massimo Crivellero (Maç analisti) ve Polino Pierpaulo (Atletik performans antrenörü) bulunuyor.

Kaynak: Sözcü