"TÜRKİYE, ŞAKAYA GELECEK ÜLKE DEĞİL"

"Her ülkenin futbol da dahil olmak üzere kendi alışkanlıkları ve gelenekleri var. Bunları öğrenmek, alışmak zorundasınız. Türkiye kolay bir lig değil. Böyle düşünenler çok yanılıyor. Buraya tatil yapmaya gelmiyorsun. Stadyumlar yeni ve her zaman dolu. Mağlup olursanız bir anda eleştiri okları üstünüze geliyor. Türkiye şakaya gelecek bir ülke değil. Başakşehir'in Fiorentina'yı 3-0 yendiği maç da bu kalitenin ispatı."

"BU SEZON SÜRPRİZLER OLABİLİR"

"Sezon ortasında Dünya Kupası var ve bence sezonun devamında birçok sürpriz olmasına neden olacak bu durum."

"EN İYİ TAKIM NAPOLI"

"Milan harika bir takım ve bunu ispat ettiler. Ancak, Napoli İtalya'da en güzel futbolu oynayan takım. Teknik direktörleri Spalletti harika iş çıkarıyor."

"ROMA HER ŞEYİ BAŞARABİLİR"

"Roma'nın futbolu beni keyiflendiriyor. Mourinho, 2001'deki Roma şampiyonluğundakine benzer bir atmosfer yarattı. Roma'da o hava oluştuğunda her şey olabilir. Lazio'nun sezonun devamındaki performansını merak ediyorum. Fiorentina geçen yıla göre daha kötü durumda. Udinese ve Empoli ise sezonun sürprizleri."

"BÜTÇELER BİZİ SINIRLAMAZ"

"Türkiye'de bizden daha fazla bütçelere takımlar var ama bu bizi sınırlamıyor. Bu durum bizi daha iyisini yapmak için daha çok motive ediyor."

"TEKNİK DİREKTÖRSÜZ OLMAZ"

"Oyuncuların saha içi ve dışındaki davranışları elbetteki önemli ama teknik direktör olmadan en iyi oyunculara sahip bir takım bile başarı elde edemez. Organizasyon, sistem, fikirler, mentalite, davranışlar, kurallar, taktikler, rakip takım analizi, soyunma odasının kimyası gibi şeyler teknik direktör olmadan düşünülemez."

"BALOTELLI GİTMEK İSTEDİ"

"Balotelli ile iyi bir ilişkimiz var. Mario golleriyle takımıma katkı sağladı. İyi bir performans sergiledi. İtalya Milli Takımı'na yeniden seçilmesi için elimizden geleni yaptık. Ancak, evine daha iyi bir takımda oynamak istedi. Sion'un bize yaptığı teklif tatmin ediciydi ve bu nedenle vedalaştık."

"GALATASARAY MAÇI ÇOK ÖNEMLİ"

"Önümüzde çok önemli bir Galatasaray maçı var. Mertens takıma derhal dahil oldu ve önemli performanslar sergiledi. Icardi de ilk maçlarına çıktı. Umarım bize karşı iyi günlerinde olmazlar."

Kaynak: Sporx