Spor yazarı ve yorumcu Altan Tanrıkulu, Beşiktaş'ın transfer çalışmalarını değerlendirdi.

İşte Tanrıkulu'nun açıklamaları:

"ÇOK FAYDALI OLUR AMA KRAL OLAMAZ"

Weghorst Beşiktaş'ta çok başarılı olabilir ama gol kralı olacağı düşüncesinde değilim. Sörloth gibi, Mario Gomez gibi çok gol atacağı düşüncesinde değilim. Beşiktaş şampiyon olabilir, Weghorst da bu şampiyonluğun en önemli yapı taşlarından olabilir ancak skorer gözükmüyor. Golleri Muleka ve Cenk ile paylaşacaktır, ikinci bir sebep de Şenol Güneş'in, Sergen Yalçın'ın takımlarının ofansif gücü şu anki Beşiktaş'ta yok. O ofansif gücün içinde Weghorst olsa farklı sayılara ulaşabilirdi. Ancak takıma çok faydalı bir oyuncu olacağını daha ilk maçtan yaptığı asistle gösterdi.

"KORAY GÜNTER ÇİN İSTENEN RAKAMLAR..."

Koray Günter için 2-2,5 milyon Euro ücretler çok diyemeyiz. İtalya Ligi'nden ilk 11 stoperini almaya çalışıyorsunuz, 250 bin Euro mu verecektiniz? Burada Serdar Saatçı gibi oyuncuları düşük ücretlere oynattığımız için bize fazla geliyor. Oyuncu orada Euro kazanıyor, bu rakamlar normal. Rıdvan ve Emirhan'a bakın ne kadar para alıyorlar. Yabancı stoper kiralasan bile benzer maliyetleri olacak.

" 'Beşiktaş Josef'le beraber oyunun tamamına talip olacak' tezimi destekleyen bir maç oldu"  " 'Beşiktaş Josef'le beraber oyunun tamamına talip olacak' tezimi destekleyen bir maç oldu" 

"ÇEBİ'Yİ BU SENE FAZLA TUTUMLU GÖRÜYORUM"

Yanlış anlaşılmasın ama Ahmet Nur Çebi'yi biraz cimri gibi görüyorum. Ya da biraz fazla tutumlu diyelim. Paralar geçen sene bitti galiba, geçen sene de epey bonkördü, eli açıktı Şampiyonlar Ligi için ama bunun bir dengesi olması lazım. O zaman o bölgede hocanı ikna edip Serdar Saatçı'yı tutacaksın elinde. Merih Demiral de Fenerbahçe'den aynı şekilde gitti, nereye geldiği belli.

"AMIRI HER TÜRLÜ ÇOK FAYDALI OLUR"

Amiri'yi alırsa Beşiktaş, sınıf yükselir. Orta saha gücü artar. Ofansif orta saha olarak da ön oyuncularını rahatlatır, bence iyi bir transfer olur. Ghezzal, Muleka gibi oyuncular daha rahat pozisyon bulabilir. Her şekilde Beşiktaş'a artı getirebilecek bir transfer. 

Duhuliye.com