Onur Tuğrul, iki takımın santrfor oyuncuları Icardi ve Weghorst'u analiz etti.

İşte Tuğrul'un yorumları:

Weghorst çok daha hazır geldiği için daha çabuk performans sergilemeye başladı. Icardi biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu Okan Buruk da açıklamalarında söylemişti.

Kafa vuruşları Weghorst'un zaten ana aseti, kafa vuruşlarında ona maksimum puanı verip öyle devam edeyim. 10 vereceğim, Icardi'ye de 8 vereceğim. Icardi de kafa vuruşu oyuncusu aslında.

Bitiricilik konusu da Icardi'nin ana aseti. Hem İtalya'da, hem Fransa'da bunu gösterdi. Burada Icardi'ye 10 veriyorum. Weghorst da bitiriciliği iyi bir oyuncu, ona 8 veriyorum.

Şut konusunda iki oyuncuya da 8 verebilirim, iki oyuncu da şutlarıyla rakip kalecileri tehdit eden oyuncular.

Bağlantı oyununda Weghorst'un biraz daha fiziğiyle duvar olduğu, ikiye birleri daha çok kullanmaya çalıştığını görüyoruz. Ligin ilk maçında Ghezzal'e yaptığı asist hemen akıllara geliyor. Bağlantı oyununda Weghorst'a 9 veriyorum. Icardi de örneğin Mertens'e yaptığı asist, pas örgüsüne dahil olması gibi özellikleri var. Weghorst kadar fiziğiyle perdelemeye dahil olmasa da o da iyi bence. 8 de Icardi'ye veriyorum.

Demarke olma konusunda Icardi zaten ceza sahası golcüsü, bitirici olmak için demarke olmak zorunda. 9 veriyorum. Weghorst da üst düzey golcüler arasında, ona da 8 veriyorum.

Duhuliye.com