İngiliz devi Manchester United'ın Weghorst'u transfer etme isteği, Beşiktaş'ta gündemi bir anda santrfor transferine çevirdi.

Manchester United'ın Weghorst'un bonservisini elinde bulunduran Burnley kulübü ile oyuncunun transferi konusunda anlaştığı ve Beşiktaşa belli bir ücret ödenmesi halinde Weghorst'un Beşiktaş ile olan kiralık sözleşmesinden de çıkabileceği iddia edildi. 

Konuyla ilgili ulaştığımız Beşiktaşlı yöneticiler Weghorst transferinde inisiyatifin tamamen Beşiktaş'ta olduğunu belirterek "Weghorst'un kontratında herhangi bir fesih bedeli yok. Bu haberler kasıtlı olarak çıkarılıyor. Weghorst için biz bir rakam koyarsak 100 milyon Euro isteriz." ifadelerini kullandı.

Oyuncunun Manchester United'a gitme isteğini doğrulayan yöneticiler, "Buna karşılık kendisiyle kontratımız var, inisiyatif Beşiktaş'ın elinde. Para kazanmak gibi bir önceliğimiz yok. Yerine oyuncu bulamazsak Weghorst'un ayrılmasına izin vermeyeceğiz" açıklamasında bulundu.

Weghorst'un yerine Aboubakar alternatifini sorduğumuz yetkililer, "Aboubakar ile henüz görüşmedik. Kulübünden resmi olarak ayrılabilirse görüşeceğiz" sözleriyle Vincent Aboubakar transferine ise açık kapı bıraktı.

Duhuliye.com ÖZEL HABER