Ali Ece'nin açıklamaları şu şekilde: 

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, biliyorsunuz emrecan sakatlanan Saissin yerine oyuna girdi Saiss 12. dakikada sakatlandı, arka adele sakatlığında bu maçta devam edemiyorsa öbür maçta da oynamicek demektir. emrecan da son 15 dakikayı sakat sakat oynadı, emrecanı tebrik ediyorum bunu yapmak zorunda değildi içinden geldiği için yaptı. Geçen sene uzun bir süre sakatlık yaşamıştı inşallah aynı yerden değildir. yani haftaya Beşiktaş’ın iki sol stoperi de olmayabilir, Montero oynayabilir, yani piyangodan Montero çıktı. bunun dışında tayfuru tebrik ediyorum,gerçekten Beşiktaş’a gelmeyi çok istedi ve bugün daha aşina olduğu kanatta başladı. zaten Tayfur en iyi oynadığı dönemlerde ön taraf oyuncusuydu. Alanyaspor da ofansif bek olarak kullanılıyordu. daha önceki maçlarda merkez orta sahaya geliyordu,Türk olduğu için biraz mecburiyetten oynatılıyordu, bugün tercihen de sağ önde o başladı. Ghezzal yoktu Ghezzal'in yerini doldurmak kolay değil, Tayfur diğerlerin hepsinden daha etkili oldu tebrik ediyorum. 

"WEGHORST'U NEREDE GÖRDÜK"

Josef %100 fit olmasa da yine önemli işler yaptı, Weghorst hücumda çok etkili değildi, sebebi Valerien İsmael'in onu Sivasspor'daki Mehmet yıldız gibi kullanması, ama bu şekilde sen şampiyo olamazsın. bu kadar kötü bir weghorst kullanımı olamaz, penaltı kaçırdı evet doğru birinci penaltıcın Ghezzal evet ikincisi Nkodou, ikisi de sahada yoktu. penaltıyı kaçırabilir Gomis Galatasaray’ın en büyük golcüsü ama oda kaçırıyor, kaçırabilir bir şey demiyorum ama sonra bir daha Weghorst’u nerde gördük, iki kere Beşiktaş ceza sahasının içindeki son dakikalarda karambollerde Giresunspor’un gol atmasını engellerken. resmen Samet Aybaba gibi kullandı Weghorst’u, bildiğin Samet Aybabalaştı. Kale içinde altı pastan Giresunspor’un gollerini durdurmak için eski tarz liberolar gibi kullandı. Hocanın Weghorst’u kullanımı berbat. 

"DELE ALLI'NİN BİR TANE OLUMLU HAREKETİ VAR"

Weghorst Beşiktaş’ta yerden sağ ayağıyla bir gol atarken, kariyerinde Beşiktaş dışında 68 gol sağ ayağıyla 18 gol sol ayağıyla atmış, adamın boyu 1,97 ama yarısından fazlasını ayakla attı. Yani sade kafa toplarından ibaret değil bu adam. Valerien İsmail Wolfsburg’u çalıştırdı ama devam edemedi, herhalde bu zihniyet yüzünden. Sen Weghorst’u kafayla gol atacak pozisyona sokmıyorsun ki, sen adama nereye orta yapıyorsun. Daha maç başladı Masuaku direk uzun Weghorst'a savurdu, orada Gedson var Josef var. bir de anlamadığım sen niye sarı kart gören futbolcuyu ezbere hemen oyundan çıkarıyorsun on ca dakika Dele Alli'yi tutuyorsun çıkarmıyorsun Gedson'u çıkarıyorsun, Rosier’i çıkarıyorsun, yani sen isme göre mi oynatıyorsun? Sarı kart limitine göre mi oynatıyorsun?ben anlamıyorum vallahi Deli Ali’nin bir tane olumlu hareket var ikili mücadeleye girdi soldan oyuncu ile çarpıştı, evet güzel geçti o kadar yani. Dele Ali’den bunu mu bekliyorsun, Dele Ali şu an ikinci forvet gibi oynuyor, eğer sen dele aliyi ikinci forvet oynatacaksan  elinde ondan daha iyi oyuncular var ikinci forvet oynayacak. 

"BU TAKIMDA DİSİPLİN SORUNU VAR' DİYOR AMA..."

Mesela Muleka, yabancıysa yabancı burada dele ali yerine muleka oynasa Weghorst’a attığın uzun topların bir manası olur. çünkü muleka çok iyi koşular atabiken bir oyuncu. geçen sene umut bozokla beraber çift santrafor oynadılar. İkisi de çok gol attı. Dele ali etkisiz oynuyor, bir şey yapamıyor. Weghorst yerden çok iyi oynayabilen bir oyuncu, Valerien İsmael'in önce bunu anlaması lazım, adama top gelmiyor, santrafor çiçek gibidir beslemezsen hiçbir şey olmaz. geldiğinden beri aynı şeyi söylüyor “Bu takımda disiplin sorunu var kart görüyorlar” bunu düzeltmek senin görevin hocam. 

"MAÇLARA KARAMSAR YAKLAŞIYOR"

Hoca maçlara aşırı karamsar yaklaşıyor,  aman geri gelin aman defans yapın. Weghorst dediğin adam Hollanda milli takımının santraforlarından bir tanesi, yerden oynamayı bilmeyen adamı Hollanda milli takımın almazlar ki sen en önemli silahını bu kadar kötü kullanamazsın. Weghorst bildiğin savunma yapıyor, altı pastan top çıkarıyor, olacak şey mi? Masuaku tamam, uzun topu çok iyi atabiliyor ama dribling yapabiliyor, çalım atabiliyor, yerden de gidebiliyor. bugün Beşiktaş duran toplar dışında hiç etkili olamadı, senin elinde öyle bir oyuncu varken beslesene adamı. ilk yarı iki kere tayfun geldi o kadar.