Müslüm Gülhan şu ifadeleri kullandı: 

Mert Günok çok önemli bir kırılma yaşadı, Başakşehir’de yedek kaldı, Beşiktaş’a geldi burada da çok uzun süre oynamadı sakatlandı, oradan tekrar bir çıkış yaşaması bir futbolcu için çok önemli, çok değerli bir şey tabi Beşiktaş’ın neticede Ersin ile bir problemi vardı bu aslında futbolun dışında bir problem, sözleşme ile başlayan ve devam eden Ersin’inde çok genç olmasından kaynaklanan, performansınında düşmesine neden olan bir problemdi. Mert Günok tecrübeli bir kalecinin gelip bir seviye yükselmesi önemli bir şey yalnız orada önemli kritik bir hamle daha var Welington’un oynatılmaya başlatılmasıda büyük avantaj, belki eleştirebilirler ama ben büyük bir avantaj olarak görüyorum. Çok tecrübeli, çok sağlam geliyor, durduğu yer hata payı yüksek olan bir yer …

'BEŞİKTAŞ SORUNU TAKTİK ROTASYONU'

Mert Günok’un ayakları çok iyi, topu oyuna sokuş şekline baktığımızda başarı yüzdesi çok yüksek, Türkiye’de en yüksek oranda olan kalecilerden birisi. 

Beşiktaş’ın sorunu taktik rotasyonu oynayamıyor, N’Kodou ve Redmond’u aynı anda ilk onbir oynattığın zaman ve ikisini aynı anda oyundan çıkardığın zaman skor avantajı sende iken bir şekilde belirli bir yerde  set oyununu oynadığı zaman karşı atağa çıkacak ve taşıyacak oyuncun elinde kalmıyor çünkü öyle oyuncun yok.

Cenk ve Weghorst aynı anda oynadığı zaman avantajı çok ama dezavantajıda var. Neticede baktığın zaman Cenk oyundan çıkıyor Weghorst oyundan yorulup düştüğü zaman onunda rotasyon yapacak oyuncun yok. Orta sahada aynı sıkıntıları yaşıyorsun, sağ bekte bir tane sağ bekin var Rosier o olmadığı zaman Tayfur orta saha oyuncusu ve orta saha oyuncusunu oynatamıyorsun.

'ABOUBAKAR SAKAT! NİYE SAKAT?'

Weghorst’un gideceğini herkes biliyor başkanda biliyor, Şenol Güneş’te biliyor bir hafta antremana çıkmamış, eşyalarını toparlamış neticede antremana çıkmayan oyuncu ne yapar? Şenol Güneş’in maçtan sonra verdiği demeç çok doğru bir demeç değil gerekte yok. Herkes biliyor.

Abuobakar’da nasıl yönetmelik gereği yaptığı anlaşmadan dolayı Abuobakar oynamadı hayır öyle bir şey yok Abuobakar sakat! Niye sakat? Sakat değil, insanları böyle çok afedersiniz aptal yerine koymanında anlamı yok, dürüstçe konuşun bunları…

Adam gidecek, M.United takip ediyor…

Sorun şu Weghorst geldi gidiyor bir şey yok, Talisca geldi gidiyor bir şey yok, Abuobakar geldi gidiyor bir şey yok. Kulüp en kaliteli oyuncularında zarar ediyor ve bu sözleşmeleri nasıl yapıyorsunuz? Kim yapıyor? Neye göre yapıyor? Bu tip opsiyonlarda kulübün bir hak edişi olmuyor mu? Böyle anlaşma yapmıyormusunuz siz? 

Sürekli Beşiktaş bu tip oyuncular üzerinde zarar ediyor, alıyor oynatıyor belirli bir seviyeye getiriyor ve hep zarar ediyor.