Nkoudou, Beşiktaş’ın ofansif çıkışlarında gerek tekniği, gerekse çabukluğuyla katkıları oldukça yüksek bir oyuncu. Peki, maçın 24. dakikasında Kitsiou’ya kafa atmasına hangi pencereden bakacağız? O pozisyonda dikkat ettiniz mi, kaptan Atiba yüzünü iki eliyle kapattı, yani tehlikeyi gördü! Görmeyen tek kişi orta hakem Atilla Karaoğlan! Benim gibi herkes ‘kırmızı’ beklerken, o sarıyı tercih etti! VAR’dan izleme uyarısı geldi, gitti izledi, sarıda israr etti!

Nkoudou’ya gelince ona hiç ama hiç yakıştıramadım, ya kızarsaydın? Diyeceksin tahrik var, olabilir, bu oyun profesyonellerin oyunudur, tahriklere kapılmayacaksınız! Güneş hoca, o pozisyondan sonra onu oyundan alsaydı, kaybederdi, devreyi beklemesi çok doğruydu.

Güneş’in işine karışmak gibi bir derdimiz yok! Neticede tek karar verici o... Kimi isterse sahaya sürer, eyvallah.

Bu demek değildir ki, eleştiri hakkımızı kullanmayacağız! Bakın, Beşiktaş’ın forvette bir kulesi var; Weghorst. Oyun şablonunuzu ona göre yapacaksınız, kanatlardan ne kadar yüksek top gelirse, bir o kadar Weghorst verimli olabilir. Düşünün koca 90 dakikada bir yüksek top geldi, o da Masuaku’dan, gole çevirdi.

Kartal’ın ligde tek puan kaybı lüksü bile yok. Atiba, neredeyse kırkına merdiven dayadı, hala ondan olumlu bir şeyler beklemek hayalcilik olur! Mesela Masuaku niye yedek arkadaş? Kim ne derse dersin, Masuaku önemli bir oyuncudur, bunun tersini de kimse savunamaz, top ayağına geldiği anda üretime katkı sağlayan bir krampondur.

Keza Salih Uçan da verimli bir isimdir. Demem o ki , Beşiktaş’ın ideal 11’i son bölümlerdeki takımdır, bunu bilir, bunu söylerim.

Biraz daha ileri gidersek, ilk yarıyı Kartal adına yok sayıyorum, ortaya koyduğu futbol, kadrosuyla örtüşmüyor, yakışmıyor! Kartal’ın 90 dakika içinde kaleyi bulan ve gole dönüşen tek pozisyonu var, gerisini siz düşünün!

Diyeceksiniz Gaziantep ne yaptı, doğru. Sadece 13’te Maxim’in bir frikik atışı var, ona da Mert vize vermedi.

Zirveye oynayan bir takımda deneme - yanılma düşüncesi asla olamaz! Olursa dünkü maç gibi olur, beraberliği zor kurtarırsınız!

71’de savunma güvenliğini elden bırakan Kartal’ın bu zaafını Figueiredo, çok iyi kullandı, topu Mert’in uzanamayacağı köşeye gönderdi. Güneş, oyuncu hamleleriyle sıkıntıyı çözmeye çalıştı, 86’da Weghorst, Masuaku’nun asistine golle yanıt verdi, beraberliği sağladı. Sağlasa ne olur, sağlamasa ne olur iki puan kuş misali uçup gitti, gerçek bu!

Güneş hoca, zor bir süreçte takımı teslim aldı, Kartal’ı ayağa kaldırıp yarışa sokar mı, sokamaz mı, bilemiyoruz, ama pes etmeyeceğini de adım gibi biliyorum

Bilal MEŞE / Milliyet