Sezon başında, Champiyonship ekiplerinden Burnley'den Beşiktaş'a kiralık olarak gelen Wout Weghorst, performansıyla beğeni topladı. Attığı goller kadar yaptığı asistleriyle de dikkat çeken Hollandalı santrfor, hırslı ve istekli oyunuyla taraftarın sevgilisi oldu. Siyah-Beyazlı yönetim, geldiği günden beri olumlu grafik çizen Weghorst için kararını verdi.

Sezona yayılması beklenecek

Wout Weghorst'un şimdiye kadar gösterdiği performanstan memnun kalan Ahmet Nur Çebi yönetimi, teknik heyetle görüştü. Beşiktaş, Weghorst'un bu performansını sezona yaymasını bekleyecek. 30 yaşındaki golcünün iyi futbolu devam ederse, kulübü ile transfer masasına oturulacak.

Masada pazarlığa gidilecek

Satın alma opsyionu ile kiralanan Weghorst'un opsiyonu 10 milyon Euro. Bu rakamın Beşiktaş için yüksek olduğu ifade edilse de Çebi ve kurmayları Burnley cephesi ile bir araya gelerek pazarlıklara başlayacak. Bonservis ücretini 4 taksit halinde ödeme imkanı olan yönetim, pazarlıklar sonucunda rakamın daha da düşürülmesini hedefleyecek.

Beşiktaş forması ile 5 karşılaşmada görev alan Wout Weghorst, 2 kez rakip fileleri havalandırmayı başarırken, 4 defa da takım arkadaşlarına gol pası verdi. Hollandalı santrfor, 1 maçta ise sarı kart gördü.