Spor yazarı ve yorumcu Serdar Ali Çelikler, Beşiktaş'ın genel durumunu ve Trabzonspor mücadelesini VOLE'de değerlendirdi.

Çelikler, Muleka ve Dele Alli'nin Beşiktaş'ta ikinci santrfor olarak denenmesi gerektiğini savundu ve Beşiktaş'ın sistem olarak bir B planına sahip olması gerektiğinin altını çizdi.

İşte Çelikler'in açıklamaları:

"Özellikle ilk 60 dakika için konuşuyorum, Trabzonspor çok kötü oynadı. Beşiktaş ondan da kötü oynadı. Ortalama bir Trabzonspor Beşiktaş'ı çok rahat yenerdi. İki santrfora döndüğü dönemde beraberliği yakaladı. Beşiktaş tatsız, bunu taraftar da hissediyor. İyi bir stoper almışlar, gerçekten büyük takım stoperiymiş. Gelir gelmez formayı aldı, hakkını da veriyor. Kendisini kutluyorum. Beşiktaş'ın tadını yakalaması lazım. Beşiktaş Dele Alli ve Redmond yokken daha iyi oynuyordu, onlar biraz kafa karıştırdı. Dele Alli mevkisiz oyuncu. Oynayabileceği tek yer 9,5 numara olmalı. Başka hiçbir yerde oynayamaz. 

Beşiktaş için hala iddia ediyorum, 4-4-2'de çok etkkili olacağını düşünüyorum. Forvette Weghorts - Muleka, sağda Ghezzal solda Tayfur, ortaya a Gedson ve Josef'i koyarsın. Tayfur orta sahaya da katkı yapar. Kafayla arka direkte gol de atar. Beşiktaş'ın Weghorst da dahil en iyi bitiricisi Muleka, o yüzden onu kenara atmak veya kullanmamak doğru değil. 

Bizde üçlü deyince şeytan taşlama gibi oluyor da, 3-5-2'yi de çok iyi oynar Beşiktaş. Çift santrfor arkasında Ghezzal olur. Weghorst'un yanında Muleka ya da Dele Alli oynar ama santrfor oynar. Muleka daha net bitirici. 

Şenol Güneş'in kararı: "Welinton kalsın, Montero gitsin" Şenol Güneş'in kararı: "Welinton kalsın, Montero gitsin"

Ghezzal'in olmaması dezavantaj ama Muleka'nın oynayacak olması avantaj olacak göreceksiniz. Weghorst ve Ghezzal Galatasaray maçına yetişir mi emin değilim, ben Ghezzal'in durumunu çok iyi görmedim."

Duhuliye.com