Metin Tekin;

Kalite anlamında, futbol kalitesi, yapılabilirlikler, beceri anlamında çok geride kalan bir maç oldu. Oyun tahmini üzerinden sonuca gitmek istedim hakikaten herkes birbirinin gardını yakalamadn çok güvenli bir oyunla, çok direk oyunu tercih edip arkada kalarak, gol pozisyon sayısı düşük son dakikada iki çü pozisyon dışında o anlamda benim tahmin ettiğim bir oyun oldu.

Önder Özen;

Oyunun kazananı 80. Dakikaya kadar Fenerbahçe olduğunu söyleyebiliriz ama son 10 dakikada maçı alabilecek ekip, en net gol pozisyonlarını yakalayan ekipte Beşiktaş oldu. O sebeble orası kazandı, burası kazandı demek için bile yeteri kadar ciddi bir üstünlük yok hani evet daha uzun süre oyunu kontrol eden Fenerbahçe ama daha net gol fırsatlarını yakalayan Beşiktaş. 

Ali Ece;

Usta bir teknik direktör Gustavo’yu merkeze almış, Weghorst’un yani hava kuvvetlerinin başına almış evet belki Kim Min-Jae kadar iyi değil Gustavo ama havadan iyi bir stoper. Maçın sonuna doğru Weghorst sadece havadan etkili bir isim değil ki! Wolfsburg'da böyle mi oynuyordu? Hava topları iyi diye sürekli havadan uzun topmu atıyorlardı hayır. Yerdende sırtı dönük, çok iyi pozisyon alabilip, santraforculuğun yani doğrulup, yerden ver-kaç yapmayı, sonradan gole gitmeyi bilen bir oyuncu. İlk yarı öyle geçti birde Beşiktaş’ın ofsayt rekoru kırmalarıyla geçti ilk yarı. Birde maçla alakalı olarak topun sahada kaldığı süreyi merak ediyorlar, bende havada kaldığı süreyi merak ediyorum. Sank ibir ara havada kaldiği süre yerde kaldığı süreden daha fazlaydı.

Serdar Ali Çelikler;

70. dakikaya kadar başka bir maç 70’den sonra başka bir maç oldu. 70 dakikaya kadar Jesus maçın yıldızıdır, 70’den sonra iyi topçu nedir gördük. İrfan Can ile Ghezzal’ı yer değiştirsen Fenerbahçe 2-0 almıştı maçı…

Batshuayi yerine Fenerbahçe’de oyuna Cenk Tosun girse Fenerbahçe maçı daha iyi oynardı.
Valencia yerine Münir (Başakşehir’de) fark eder. Son 30 metreye kadar hocalar çiziyorlar, plan yapıyorlar. Adam Beşiktaş’ı 6 kere ofsayta düşürmüş, Altay yere yatmadı. Yere yatmadı yere. Beşiktaş deplasmanında Altay yere yatmadı. Altay yere yatmamış, Weghorst bir tane kafa topu alamamış Gustavo’dan, Muleka hızılı hani aradan top atar, kaçar hiç öyle bir şey olmamış ya Lincon oynarmı hocam filan hiç bir şey yapmamış Rosier onu zorlamamış.

Sen rakibin her türlü şeyine önlem almışsın sana Valencia, İrfan, Pedro’ya pozisyonlar gelmiş, al bir şey yap ama bir kere Pedro döndü Valencia ile oynadı. Bir kere yapabildi, İrfan hiç yapamadı Enner’de bir kere sol çaprazdan içeriye girdi Ersin’in ayağıyla çıkardığı top vardı. Üç oyuncunun iki tanesi birer kere yapabilmiş o üçü çıkmış başka üçlü girmiş onlarda hiçbir şey yapamamış. Top bile tutamamış.

Ghezzal çok iyi akıllı adam Fenerbahçe önde topu tutamayınca devamlı topu Fenerbahçe’nin ceza sahasına attı. Devamlı ceza sahasına atınca ne oluyor? Hiç olmazsa savunma geri kaçıyor, savunma geri kaçınca sende yüklenme yapıyorsun, tribün devreye giriyor, dönenleri toplamaya çalışıyorsun, ha hu birşeyler, galibiyeti kaçırdık mı oluyorsun? Aslında galibiyeti kaçırdıkmı bir durum yok, Altay’a bir tane top geldi o da yerden sekip geldi. Tek bir kere geçişte yakalandı Fenerbahçe, Rosier ortayı yaptı Weghorst vurdu dışarı attı. Direkten döneni saymayın ofsayt o…