Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in takıma gelişiyle beraber olumlu bir hava yakalandı. Kara-Kartal, Güneş idaresinde çıktığı ilk karşılaşmada Ümraniyespor'u 5-2 gibi çarpıcı bir skorla mağlup etmesini bildi. Karşılaşmada en az skor kadar dikkat çeken bir diğer faktör de forvet hattındaki uyumdu. Cenk Tosun ve Wout Weghorst ikilisinin 4 gole katkısı, spor basınında manşete taşındı. Hollandalı golcünün de takıma kısa sürede olan uyumu, gelecek sezonlarda kalıp kalmayacağı iddialarını beraberinde getirdi.

Hafta sonu Galatasaray derbisine çıkacak İstanbul temsilcisinde takımın Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

'KULLANMAYI TERCİH EDEBİLİRLER!'

Kazancı, on binlerce Beşiktaşlının merak ettiği Wout Weghorst iddialarına da parantez açtı. Sportif Direktörün açıklamaları şu şekilde: "Premier Lig'e çıkarlarsa (Burnley) haliyle büyük bir bütçeye de sahip olacaklar. Bu durumda Weghorst'u kullanmayı tercih edebilirler. Weghorst da Premier Lig'de oynamayı öncelikli bir tercih olarak değerlendirebilir"

Kazancı sözlerini şöyle devam etti: "Henüz erken. Zamanla birçok şey değişebilir. Weghorst için belirlenen bonservis bedeli 10 milyon Euro. Bu tabii çok yüksek bir bedel ancak Burnley'nin Premier Lig'e çıkıp çıkmamasına göre bu rakam değişebilir. Rachid Ghezzal'ın da bedeli 15 milyon Euro'ydu ama 3 milyon Euro'ya aldık"

Kaynak: Haber7