Futbolda her zaman  dün yoktur, o yüzden bugünü değerlendirmek lazım. Buna göre değerlendirirken  de  yönetimi, teknik direktörü, futbolcuları yerin dibine sokmadan eleştiri yapmak gerekir, başarılı iken nasıl hakkını veriyorsak, olası forum düşüklüğünde  eleştirmek her sporseverin  en doğal hakkı. Bunları yaparken  yıkıcı değil  yapıcı olarak yapalım.  

Teknik Direktör Şenol Güneş'in göreve gelmesinin ardından 5 maçlık galibiyet serisi yakalamıştı. Karagümrük ile Antalyaspor maçlarında alınan beraberlik ve Sivasspor karşısında alınan mağlubiyetle seri sona ermişti. 
Üç maçlık aranın ardından geçen hafta Ankaragücü'nü bu hafta da Başakşehir'i mağlup eden siyah-beyazlılar, 2 maçlık yeni bir galibiyet serisi yakaladı. Yalnız bu iki maçta oynadığı futbol  keyifsiz, kendi oyun pratiğinden de çok uzaktaydı. Dağınık, kopuk, gergin bir Beşiktaş izledik.

Bunu da çok normal karşılamak lazım. Zirveden uzaklaştıkça motivasyondan da düşmeler başlıyor.

Beşiktaş iki haftadır üç puanın sahibi oldu ama gelecek adına hiçbir şekilde umut vermiyor. Şenol Güneş gelişiyle en büyük kazanç ise şüphesiz Mert Günok oldu.

Kaleci olmak zordur. Kurtarışlarınızdan çok yaptığınız ufak hatalarla da gündemde yerinizi alırsınız.  Mert Günok bu maçta üstüne  düşeni fazlası ile yapan isimlerden biriydi. Taraftara  güven vermeye başladı. 

Beşiktaş açısından Başakşehir'e karşı ilk 45 dakikadaki tek olumlu şey ne  derseniz Aboubakar'ın attığı gol diyebiliriz. Bu maçta Aboubakar harici Masuaku ve Onur hem defansta  hem de ofansta gösterdikleri  performansla sahanın en iyilerindendi. Masuaku seneye bu takımda mutlaka kalmalı.

Sezon başından bu yana üretme sorunu olan Beşiktaş'ta, takımdaki tek üretecek oyuncu Maxim'i yedek kulübesinde hoca tutarak maça neden  başlıyor eminim ki bir tek ben değil tüm Beşiktaşlılar bunu  anlamakta  zorlanıyordur. Bunun yanında   bundan evvelki maçlarda olduğu gibi bu maçta da Şenol Hoca Maxim’i geç oyuna aldı. Bence ona Salih'i  kesip ilk 11 de şans vermesi gerekir.

Orta sahada Amir bölgesine alışmaya başladı. Cenk Tosun ve Redmond bugün katkı sağlamayınca Beşiktaş ofansı etkisiz kaldı.

Şenol Hoca bundan sonraki maçlarda önümüzdeki seneyi de düşünüp skor üstünlüğünü sağladığı maçlarda  genç oyuncuları değerlendirme cesaretini göstermeli.

Başkanımız Ahmet Nur Çebi'nin Beşiktaş menfaatini düşünerek yaptığı çıkışa  tepki gösterenler olmuştu, buna  rakiplerimizin tepki göstermesi  gayet normaldi ama maalesef bazı her şeye muhalif Beşiktaşlı  kesim de bu konuda rakiplerimiz ile aynı safta yer aldı.   
Neydi bu tepki rakipler Hatay ve Gaziantep maçlarından dolayı  bize nazaran fazladan 5 puan almalarıydı. Tepkinin  zamanlaması  yanlış olabilir ,ama gel gör ki bu 5 puan farklı bir yere götürür Beşiktaş'ı. Uzun lafın kısası takım şampiyonluk yoluna girmiş olur. 
Federasyon bu seneyi yok sayıp Hatay ve Gaziantep i şampiyon saysa eminim ki Galatasaray harici bu karara kimse bir şey söylemez.
Böyle bir kararı almak da kolay iş değil, cesaret ister.Bu iradeyi  gösterme cesaretleri yoksa, o zaman başkan Ahmet Nur Çebi'nin söylediği şey yapılmalı. Geçmişte buna benzer kararlar alınmadı mı alındı. Herkese eşit adalet böyle sağlanır.