''Federasyonun şu anda aldığı karar, kulüplerin ortak kararıyla oybirliğiyle alınmayan bir karar. Böyle bir afet yaşanmış, deprem olmuş, bunu kulüplere sormadan yapmamak lazım, iyi niyetli ortak akılla başlayan federasyon yönetimi maalesef her geçen gün puan kaybediyor.

Bence depremle birlikte düşüşe geçtiler ve bu daha da hızlı bir şekilde devam ediyor. İşin aslı esasında şu, Beşiktaş 19 deplasmana çıkıyor, rakipleri 17 deplasmana çıkıyor,. Bu adalet ilkesine aykırı, aynı şekilde alt taraf içinde geçerli, Giresunspor mesela gitmiş orada berabere kalmış. Keza Kasımpaşa onlarda gitmiş puan kaybetmişler. Şimdi bunların rakipleri bedavadan 3 puan alacak.

Bunları söylemekte, dile getirmekte bir sorun yok, burada bir adaletsizlik var. Beşiktaş bunu söylemeye devam ediyor, o yüzden en başında bu karar verilseydi kimse itirazda etmezdi. Bu pozisyonda Fenerbahçe ve Galatasaray olsaydı ne olurdu? Beşiktaş çok isyan ediyor, ağlıyor falan diyorlar, niye isyan ediyor? Onlarda o deplasmanlarda 5 puan kaybetse aynısını yapacaktı,  Fenerbahçe de aynısını yapacaktı. Bu durum küme düşmeyi,Avrupa’ya gitmeyi, şampiyonluğu etkileyecek bir olay, bu yüzden orada bir adaletsizlik yapıldığı çok belli.

Erdem Timur ligi bitirmeyiz diyor normal, Fenerbahçe ligten çekiliyoruz diyor normal, Şenol Güneş ve Emre kocadağ deplasman bu olay doğru değil, hakkımız yeniyor diyor, Ondan sonra Beşiktaş ağlıyor, isyan ediyor deniliyor. Bıraksınlar bu işleri, bu iş öyle değil, bu kadar da empatiden yoksun olmamak lazım. Herkes kendi kulübünün hakkını korumaya çalışıyor. Beşiktaş’ın da bu isyanı sonuna kadar haklı. İster kabul etsinler, ister kabul etmesinler Beşiktaş haklı kardeşim.