Abdülkerim Durmaz'ın sözleri şu şekilde: 

Maç nasıl biterse bitsin, hakeminde bunda hiç etkisi olmasa dahi mutlaka bir hakem şeyi bulunacaktır, kaybeden takımın taraftarı, yönetimi hakemi suçlayacaktır. Orada onu atması lazımdı atmadı, bak burada ayağına bastı kartı vermedi, bize işte onlar 10 kişi kalacaktı kalmadı. Burada korner yoktu, korner oldu.

Bunlar yapılacaktır, onun için ben yıllardır söylüyorum. Bunu Türkiye’de söyleyen iki kişi vardır biri benim yıllardır. Böyle derbilere  çok tartışılmaya müsait derbilere yabancı hakem getireceksin…

Şimdi yapay zekâ seçmiş, isterse uzay zekâ seçsin. Bir çıkan hakemin hemen GBT’sine bakıyor taraftarlar hemen birinin mesela çocukken Galatasaray formalı resmini buluyorlar, birinin Fenerbahçe tribünlerinde yıllar önce tezahürat yaparken resmini koyuyorlar, bir tanesinin annesi babası Koç’un şirketinde çalışıyor diye haber çıkıyor, bunların işte Ümit Öztürk çıkıyor Fatih Terim ile Alanya’daki o rezalet maçtan sonra birde selfi çektiriyor Fatih hoca değil mi? Selfici Ümit..

Bunların GBT’si böyle, böyle olan hakemlere insanlar adam normal bir hatada yapsa, yanlış değil hatada yapsa fark etmez hemen GBT çıkıyor zaten bunun ne olduğu belliydi diye!... İşte bu Galatasaraylıdır, bu Fenerliydi,bu Beşiktaş’ın adamıdır bunların hepsinin üstünde yafta var mı? Var… Yasin Kol denilen o genç çocuğaBeşiktaş ömür boyunca yönettiği maça bir şey bulacak.

Bunların hepsinin üstünde bu var mı? Var dolayısıyla yabancı hakem gelmeli. Gelir daha büyük hatada yapar ama hiçbirimiz şöyle diyemeyiz; Bu varya bu İngiliz, bunun dedesi hasta Fenerbahçeli idi…