Beşiktaş'la 1+1 yıllık sözleşme imzalayan Valerien Ismael için eleştirileri sürse de zirve ortağı olan Fransız teknik adama yönetimin desteği devam ediyor.

Başkan Ahmet Nur Çebi, görev süresi boyunca Ismael'le çalışacağının altını çizerken Beşiktaş'ta son dönemdeki yabancı hocaların kaderini inceledik.

Siyah-beyazlılar, 2010-11'de Bernd Schuster'i göreve getirirken Guti ve Quaresma'lı kadroya rağmen istenen başarı gelmemiş ve bitime 9 hafta kala yollar ayrılmıştı. Kartal bunun ardından ise 2011-12'de Tayfur Havutçu'nun sözde şike davasındaki süreci nedeniyle takımı Carlos Carvalhal'e emanet etti. Son haftaya kadar görev yapan Portekizli hoca döneminde zaman zaman zirveye yaklaşan Beşiktaş, sezonu son haftalardaki çöküşle 4. tamamladı ve play-off oynadı.

BILIC 2 SEZONU DA TAMAMLADI

Beşiktaş'ın Ismael öncesi son yabancı hocası ise Slaven Bilic oldu. Hırvat hoca Beşiktaş'ta 2 yıl kalırken hiç kupa kazanamadı. Ayrıca derbilerde de başarılı olamadı. Avrupa'daki başarılarla taraftarın beğenisini toplayan Bilic, 2 sezonu da 3. bitirirken duygusal bir vedayla Beşiktaş'tan ayrıldı.

Beşiktaş'a geçen sezonun son 8 haftasında gelen Valerien Ismael ise şu anda 9 haftası biten ligde zirveyi Adana Demirspor'la paylaşıyor.

Duhuliye.com / ÖZEL HABER