Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi'nin yüzüne karşı "Arkadaşlık değil, komşuluk da yapmak istemeyiz. Allah korusun akraba da olmak istemeyiz" diyen Tevfik Yamantürk'ten 180 derecelik dönüş geldi.

ÇEBİ'DEN DESTEK İSTEYECEK

Gelecek hafta Başkan Çebi ile bir araya gelecek olan Yamantürk, başkan adaylığına destek isteyecek. Emre Kocadağ ile beraber başkan adaylığı için yola çıkmak istediğinden bahsedecek.

GÖZÜNÜ YENİ ÜYELERE DİKTİ

Bir süre önce Yamantürk’ün de Hasan Arat’ı desteklediği iddia ediliyordu. Ancak ortamın sürpriz bir başkan için uygun olduğuna kanaat getiren Yamantürk’ün hedefi Çebi döneminde kulübe üye yapılan isimlerin oyları ile başkan seçilmek. Bu üyeler üzerinde Başkan Çebi’nin etkisi olduğuna inanıyor. Divan Kurulu başkanı olduğu için bu konulara da oldukça hakim.

DESTEK GELİRSE İSTİFA EDECEK

Gelecek hafta yapılacak toplantıda eğer Çebi’nin desteğini alırsa istifa edecek. Başkan adayı olmak için 1 ay önceden istifa etmesi gereken Tüzük kuralını hayata geçirecek.

CİDDİ TARTIŞMA YAŞAMIŞLARDI

Geçen yıl Aralık ayında Beşiktaş'ta Divan Kurulu Toplantısı'nda Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, Başkan Ahmet Nur Çebi'yi eleştirirken Beşiktaş Başkanı'nı da sert cevaplar verdi.

fotospor